Powstała "Księga katów ukraińskiego narodu". Strona jest dostępna w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim

Na Ukrainie uruchomiono projekt "Księga katów ukraińskiego narodu", obejmujący bazę danych rosyjskich żołnierzy, którzy - według strony ukraińskiej - popełnili zbrodnie wojenne na Ukrainie - poinformował w sobotę Andrij Jermak, szef biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
Zobacz wideo

"Uruchomiona została "Księga katów ukraińskiego narodu". Strona mieści szczegółowe i zweryfikowane informacje o rosyjskich zbrodniarzach wojennych. Ukraina zrobi wszystko, by znaleźć i ukarać każdego z nich" - napisał Jermak w komunikatorze Telegram. (https://t.me/ermaka2022/762)

"Zbrodnie wojenne Rosji przeciwko Ukrainie rozpoczęły się 24 lutego 2022 r. Według danych Prokuratora Generalnego Ukrainy obecnie na Ukrainie trwają śledztwa w ramach 1700 spraw dotyczących zbrodni wojennych Rosji. Zarejestrowano liczne przypadki zniszczenia infrastruktury mieszkaniowej, zabójstw cywilów i szabrownictwa ze strony rosyjskich wojskowych na zajętych ukraińskich terytoriach" - czytamy na stronie https://russian-torturers.com.

Jak dodano, projekt gromadzi dowody zbrodni wojennych na Ukrainie i informacje o ich sprawcach. Strona dostępna jest w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

DOSTĘP PREMIUM