Sanna Marin "w dzikim tańcu". Do sieci wyciekł film z prywatnej imprezy premier Finlandii

Film z prywatnej imprezy, na której premier Finlandii Sanna Marin bawi się w gronie celebrytów, został rozpowszechniony w mediach i podzielił Finów. - Nie robiłam rzeczy niezgodnych z prawem - skomentowała szefowa rządu.

- Premier w dzikim tańcu; Imprezowicze śpiewają, przytulają się. Widać kieliszki i słychać przekleństwa - opisuje tabloid "Iltalehti", który opublikował nagranie.

 

- Tańczyłam, śpiewałam, bawiłam się, robiłam rzeczy legalne - skomentowała w czwartek rano 37-letnia premier Marin w wywiadzie dla telewizji Yle.

Jeden z posłów koalicji rządowej chce, aby Marin została poddana badaniom na obecność środków odurzających. Najpopularniejsza w kraju polityk przyznała, że na imprezie był alkohol. Zaprzeczyła jakoby sama miała zażywać narkotyki.

Na forach internetowych wskazuje się, że takie zachowanie nie licuje z powagą urzędu premiera. Inni przypominają, że w Finlandii zakaz tańca obowiązywał, ale było to w czasach wojennych.

- Mam życie zawodowe, rodzinne, a także czas wolny, który spędzam z przyjaciółmi. Prawie tak samo jak inni w moim wieku - powiedziała Marin. Dodała, że to wyborcy ocenią jej zachowanie; wybory parlamentarne odbędą się w Finlandii na wiosnę 2023 roku.

TOK FM PREMIUM