Zmasowany atak rakietowy Rosjan na Ukrainę. W całym kraju ogłoszono alarm. Są ofiary

Rosja przypuściła zmasowany atak rakietowy na cele w Ukrainie. Eksplozje słychać w wielu obwodach kraju. Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy.
Zobacz wideo

Ukraińskie media i sieci społecznościowe poinformowały w poniedziałek o wybuchach w Odessie oraz obwodach: zaporoskim, kijowskim, sumskim, mikołajowskim, dniepropietrowskim, winnickim i czerkaskim. Na terenie całej Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

- W wyniku zmasowanego ataku rakietowego Rosji w obwodzie zaporoskim zginęły dwie osoby, zrujnowane zostały budynki cywilne - poinformował zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

"Obwód zaporoski, wieś Nowosofijiwka. Zrujnowano kilka prywatnych domów, są ranni" - napisał w serwisie Telegram. "Dwoje ludzie zginęło, dwoje zostało rannych" - dodał w kolejnym wpisie.

Odessa bez wody, w obwodzie sumskim wyłączony prąd 

Władze Odessy, na południu Ukrainy, powiadomiły, że wyłączono prąd w stacjach wodociągowych. W całym mieście czasowo nie ma wody. W obwodzie sumskim, na północy kraju, powiadomiono o przerwie w dostawach prądu.

W wyniku ostrzału częściowo pozbawiony prądu został Krzywy Róg w obwodzie dniepropietrowskim - powiadomiły tamtejsze władze. W powietrzu wciąż są rosyjskie rakiety; istnieje groźba powtórnych ataków - podały władze miasta.

Witalij Kim, szef władz obwodu mikołajowskiego, powiadomił w Telegramie, że należy spodziewać się jeszcze "trzeciej fali ostrzału".

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM