Jak TVP szykuje się na wizytę Jarosława Kaczyńskiego w Starachowicach. "Mogą pojechać dwie ekipy"

Jarosław Kaczyński planuje wizytę w Starachowicach z okazji dziewiątej rocznicy śmierci swojej matki. Jak informuje Onet, do przyjazdu prezesa PiS szykuje się telewizja publiczna. "Z kieleckiego oddziału TVP3 do Starachowic mogą pojechać dwie ekipy. Wszystko dlatego, że Jarosław Kaczyński prawdopodobnie wygłosi przemówienie, które będzie odnosiło się do obecnej sytuacji politycznej w kraju" - czytamy.

17 stycznia mija dziewiąta rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich jest honorową obywatelką Starachowic, w których się urodziła. Tradycyjnie rocznica śmierci jest dla prezesa PiS powodem wizyty w tym mieście.

"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że z kieleckiego oddziału TVP3 do Starachowic mogą pojechać dwie ekipy – jedna realizatorska z trzema kamerami, a druga typowo reporterska, czyli złożona z dziennikarza i operatora kamery. Wszystko dlatego, że Jarosław Kaczyński prawdopodobnie po raz kolejny wygłosi przemówienie, które będzie odnosiło się do obecnej sytuacji politycznej w kraju" - informuje Onet.

Przed rokiem Jarosław Kaczyńskie mówił o aferze Amber Gold, a przemówienie wygłoszone w kościele transmitowała telewizja publiczna.

Przed rokiem obchodom w Starachowicach przyglądał się sanepid, bo ani Jarosław Kaczyński, ani wielu innych uczestników mszy nie miało maseczek. Choć obowiązywały wtedy regulacje dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa także w kościołach. Wniosek do sanepidu złożyło Forum Unia Młodych. Zdaniem członków organizacji w związku z tym, że podczas mszy w Starachowicach nie przestrzegali obowiązujących przepisów sanitarnych; narażono uczestników nabożeństwa na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Sanepid w lutym zdecydował o umorzeniu postępowania w tej sprawie.

TOK FM PREMIUM