Afera mailowa. Korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić doradzała premierowi?

Dziennikarka TVP Dominika Ćosić miała w 2019 roku doradzać Mateuszowi Morawieckiemu, jak rządzący mogą wykorzystać kampanię społeczną, w której wystąpili aktorzy kojarzeni z krytyką PiS - wynika z korespondencji opublikowanej przez portal Poufnarozmowa.com.

Na stronie Poufnarozmowa.com. od miesięcy publikowane są skany, które mają pochodzić z maili ze skrzynki szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów min. Michała Dworczyka.

Jak wynika z najnowszej publikacji, Dominika Ćosić, która jest korespondentką TVP w Brukseli, miała wysłać do premiera wiadomość, w której proponowała, jak rządzący mogą uderzyć w opozycję, w związku z kampanią przygotowaną przed wyborami 2019 roku. Chodzi o akcję "Nie świruj, idź na wybory". Wywołała ona falę krytyki, o akcji mówiono m.in., że ośmiesza osoby chore psychicznie.

Z opublikowanej korespondencji wynika, że Dominika Ćosić proponowała premierowi Morawieckiemu, by "znaleźć rodzinę osoby chorej psychicznie lub niepełnosprawnej", która złoży skargę w europejskim trybunale.

Premier przekazał pomysł swoim bliskim współpracownikom. Tomasz Matynia poinformował, że Ministerstwo Zdrowia zorganizuje specjalną konferencję prasową. Taką informację dyrektorowi Centrum Informacyjnego Rządu przekazał ówczesny wiceminister zdrowia - Janusz Cieszyński (obecnie jest ministrem cyfryzacji).

"Ok!!" – tak premier Morawiecki odpisał na informację o konferencji.

Afera mailowa

Maile publikowane od miesięcy mają pochodzić z konta szefa KPRM Michała Dworczyka. Jak wynika z publikacji, członkowie rządu prowadzili służbową korespondencję za pomocą prywatnych skrzynek e-mailowych.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości od początku afery unikają komentowania sprawy. Powtarzają, że Polska była celem cyberataku przeprowadzonego z terenu Federacji Rosyjskiej i w związku z tym komentować przecieków nie będą.

TOK FM PREMIUM