Franciszek Sterczewski zatrzymany przez policję. Poseł przeprasza i zapowiada zadośćuczynienie

Policja interweniowała wobec posła Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego. Funkcjonariusze wyczuli od rowerzysty zapach alkoholu i chcieli przebadać go alkomatem. Ale - jak poinformowało Radio RMF FM - polityk odmówił badania na obecność alkoholu. Poseł zabrał głos w sprawie zdarzenia, do którego doszło w Poznaniu.

"Szanowni Państwo, chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za moje wczorajsze zachowanie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber" - napisał Sterczewski na Twitterze.

Poseł Franciszek Sterczewski zatrzymany w nocy przez policję

Do zdarzenia doszło w nocy w Poznaniu. Jak poinformowało Radio RMF FM, policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał zygzakiem na rowerze, środkiem jednej z głównych ulic miasta.  Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Ale zatrzymany poinformował wtedy, że jest posłem i odmówił przebadania alkomatem.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM