Wzmocniono ochronę Niedzielskiego po groźbach "kamratów". "Mamy do czynienia z organizacją, która sprzyja Putinowi"

W związku z groźbami moja ochrona została wzmocniona - powiedział min. Adam Niedzielski w Radiu Plus. Członkowie organizacji skupionej wokół Wojciecha Olszańskiego grozili ministrowi zdrowia śmiercią.
Zobacz wideo

Groźby padły podczas jednej z audycji internetowej telewizji Rodacy.TV. Jeden z tzw. "kamratów" mówił, że Adam Niedzielski "nie może czuć się spokojnie".

- Rzeczywiście to jest sytuacja absolutnie z mojego punktu widzenia niebezpieczna. (...) Regularne planowanie zamachu to jest sytuacja zagrożenia życia i to jest tak naprawdę powtarzająca się sytuacja. Ja oczywiście jestem w sytuacji, w której mogę liczyć na ochronę ze strony państwa pod kątem służb, funkcjonariuszy, którym bardzo dziękuję za to wsparcie, które zapewniają, ten komfort bezpieczeństwa - podkreślił szef MZ. Dopytywany, czy jego ochrona będzie wzmocniona, potwierdził.

Niedzielski apeluje o "rozmysł i rozwagę"

W ocenie Niedzielskiego mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją w skali ogólnospołecznej. - Moje zagrożenie to jest oddzielna sprawa, ale czym innym jest to, że mamy tutaj do czynienia z organizacją, która sprzyja Putinowi, która jest podejrzewana o rosyjskie finansowanie, która propaguje treści faszystowskie, która m.in. (...) propaguje negatywny stosunek do szczepień - wyliczał.

Niedzielski ocenił, że zagrożenie dotyczy nie tylko jego osoby, ale organizacja ta stanowi zagrożenie porządku konstytucyjnego. - Apeluję do wszystkich, żeby z rozmysłem i rozwagą przyjmowali treści przekazywane przez tych bardzo niebezpiecznych ludzi - zakończył.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM