Netflix prezentuje pełny zwiastun filmu "Broad Peak". Dramatyczna historia Macieja Berbeki

Już niebawem Netflix zaprezentuje wyczekiwaną polską premierę, czyli film "Broad Peak". Historia Macieja Berbeki, wybitnego polskiego himalaisty, dla którego przeznaczeniem stała się jedna z najniebezpieczniejszych gór świata, to opowieść na którą czekają nie tylko pasjonaci gór. Netflix właśnie zaprezentował pełną zapowiedź tej produkcji.

"Broad Peak" - pełny zwiastun wyczekiwanego filmu od Netfliksa

Pierwsze informacje o tym, że powstaje polski film opowiadający o Macieju Berbece pojawiły się w 2018 roku. Od tego czasu fani polskiego himalaizmu i historii o ludziach zdobywających najniebezpieczniejsze góry świata z niecierpliwością wyczekiwali na efekty tej pracy. Konkretów doczekaliśmy się w lipcu, kiedy Netflix zaprezentował pierwsze zdjęcia i pierwszą krótką zapowiedź tej produkcji. Na pełny zwiastun trzeba jednak było poczekać aż do teraz. Platforma właśnie udostępniła blisko dwu minutową zapowiedź filmu "Broad Peak". Czekacie na tę produkcję?

Premiera filmu odbędzie się w Netfliksie już 14 września. 

 

"Broad Peak" - film z gwiazdorską obsadą

Film "Broad Peak" daje nadzieję na dobre kino nie tylko z uwagi na ciekawą historię, ale także grono twórców, którzy pracowali nad tym obrazem. Za reżyserię odpowiada Leszek Dawid, który stanął za kamerą również takich produkcji, jak "Jesteś Bogiem", "W głębi lasu", "Krew z krwi" czy "Pakt". 

Ciekawie zapowiada się także obsada filmu. W rolę Macieja Berbeki wcieli się Ireneusz Czop, a jego żonę Ewę Dyakowską-Berbekę zagra Maja Ostaszewska. Na ekranie pojawią się także Dawid Ogrodnik, Łukasz Simlat, Piotr Głowacki i Tomasz Sapryk. 

Zdjęcia do filmu "Broad Peak" powstawały w Alpach, w Warszawie, w Zakopanem, gdzie mieszkał Maciej Berbeka, a także w Karakorum. Ekipa filmowa nagrywała na wysokości ponad 5 000 m n.p.m.

Kim był Maciej Berbeka? To jeden z Lodowych Wojowników 

Maciej Berbeka to postać znana każdemu, kto choć trochę interesuje się rodzimym himalaizmem. Zaliczany do grupy Lodowych Wojowników, czyli polskich himalaistów, którzy w latach 70. i 80. dokonali serii pierwszych zimowych wejść na najwyższe góry świata. Zalicza się do nich między innymi Wandę Rutkiewicz, Andrzeja Zawadę, czy Jerzego Kukuczkę. Polacy jako pierwsi zdobyli zimą w sumie 10 ośmiotysięczników. 

Maciej Berbeka dokonał pierwszych zimowych wejść na Manaslu (1984), Czo Oju (1985) oraz Broad Peak (5 marca 2013 r.) Zdobył także  Annapurnę nową drogą – południową ścianą. Był kierownikiem wypraw zimowych na Manaslu i trzech na Nanga Parbat. W 1993 zdobył Mount Everest od strony chińskiej. Zginął w 2013 roku schodząc ze szczytu Brad Peak, góry na którą powrócił po 25 latach. 

TOK FM PREMIUM