Netflix zapowiada 2. sezon "Squid Game". "Nowa rozgrywka nadchodzi". Zobacz zwiastun!

Netflix właśnie opublikował gratkę dla wszystkich fanów serialu "Squid Game". Oto zapowiedź wyczekiwanego 2. sezonu koreańskiej produkcji, która zafascynowała widzów na całym świecie. Co wiemy o nowych odcinkach?

"Squid Game" - Netflix pokazuje zapowiedź 2. sezonu

W niedzielę 12 czerwca na oficjalnym profilu serialu "Squid Game" pojawiła się pierwsza zapowiedź nowego sezonu. Widzimy w niej oko mechanicznej lalki i słyszymy dźwięk dziecięcej piosenki "Czerwone światło, zielone światło", czyli koreański odpowiednik zabawy w "Raz, dwa trzy Baba Jaga patrzy". W opisie krótkiego nagrania czytamy:

- Przygotuj się. Zielone światło. Squid Game będzie kontynuowany tylko na Netflix. 

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie zaplanowano premierę 2. sezonu koreańskiej produkcji.

"Squid Game" 2. sezon - co reżyser mówi na temat nowych odcinków?

O tym, że 2. sezon "Squid Game" dostał od Netfliksa zielone światło wiadomo już od jesieni zeszłego roku. Decyzja platformy nie dziwi, bowiem koreańska produkcja stała się hitem oglądalności. 

- Pojawiło się tyle presji, tyle nacisków i tyle wyznań miłości pod adresem 2. sezonu "Squid Game", że nie zostawiliście mi wyboru. Więc ogłaszam – 2. sezon powstanie. Na razie wszystko układa się w mojej głowie. Na tym etapie trudno więc powiedzieć, kiedy i jak się to wydarzy - mówił reżyser serialu Hwang Dong-hyuk w listopadzie zeszłego roku.

Teraz zaś, zapowiadając kontynuację swojej produkcji Hwang Dong-hyuk napisał:

- Zupełnie nowa rozgrywka nadchodzi. Dwanaście lat zabrało mi stworzenie pierwszego sezonu 'Squid Game', ale wystarczyło 12 dni, aby 'Squid Game' stał się najpopularniejszym serialem Netfliksa w historii. Jako scenarzysta, reżyser i producent ślę ogromne podziękowania w stronę fanów na całym świecie. Dziękuję za oglądanie i pokochanie naszego serialu.

W dalszej części komunikatu twórca serialu zdradził nieco szczegółów dotyczących nowego sezonu: 

- Gi-hun wróci, The Front Man też. 2. sezon nadciąga. Mężczyzna w garniturze z ddakji też powróci. Zostaniecie także przedstawieni chłopakowi Young-hee, Cheol-su. Dołącz do nas po kolejną nową rozgrywkę - napisał Hwang Dong-hyuk.

"Squid Game" jednym z najpopularniejszych seriali Netfliksa 

Squid Game pobił wszystkie rekordy popularności w serialach Netflixa. Według oficjalnych danych w 28 dni od premiery cały sezon zanotował wynik oglądalności na poziomie 1,65 miliarda godzin zostawiając daleko w tyle takie hity, jak "Wiedźmin", "Lupin" czy "Bridgertonowie". 

Rekord ustanowiony przez "Suid Game" ma szansę pobić 4. sezon "Stranger Things". Serial o Jedenastce i jej przyjaciołach z Hawkins był od 30 maja do 5 czerwca oglądany na świecie przez aż 335 milionów godzin. Ale od premiery 27 maja ten wynik wynosi łącznie ponad 622 miliony godzin

TOK FM PREMIUM