Netflix: "Squid Game" w formie prawdziwego reality show? Ruszyły castingi a nagroda jest astronomiczna

"Squid Game" to jeden z największych serialowych hitów w historii Netfliksa, który stał się prawdziwym, światowym fenomenem. Korzystając z niesłabnącej popularności produkcji, streamingowy gigant postanowił, że potwierdzenie 2. sezonu to za mało. Światło dzienne właśnie ujrzała zapowiedź reality show "Squid Game: Wyzwanie". Uczestnicy będą walczyć o prawdziwą fortunę.

"Squid Game: Wyzwanie" - prawdziwe reality show na kanwie makabrycznego serialu

W reality show przedstawionym w serialu uczestnicy walczyli o ogromne pieniądze ale także o przeżycie. Ci bowiem, którym nie udało się wykonać zadania z danej konkurencji, byli zabijani. Domyślamy się, że Netflix nie pokusi się o aż takie ekstremum, jednak pozostałe elementy z serialowej rywalizacji mają zostać zachowane. Z zapowiedzi dowiadujemy się, żę w grze weźmie udział 456 graczy, czyli dokładnie tyle, ile w serialu. Uczestnicy zawalczą o główną wygraną w wysokości 4.56 mln dolarów (w serialu stawką było 45,6 mld wonów oraz przetrwanie). Zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy, będą inspirowane serialem.

Program "Squid Game: Wyzwanie" ma liczyć 10 odcinków, a do gry może zgłosić się każdy. Aplikować można za pomocą strony www.squidgamecasting.com. Jedynym warunkiem jest znajomość języka angielskiego. 

 

- Jesteśmy wdzięczni Hwang Dong-hyukowi za wsparcie przy projekcie przeniesienia serialowej rzeczywistości do prawdziwego życia. Fani mogą przygotować się na niezwykłe emocje, show pełen napięcia i zwrotów akcji.– powiedział Brandon Riegg, jeden z wiceprezydentów Netflixa.

Netflix: "Squid Game season 2" już niebawem na platformie 

Zaledwie kilka dni temu Netflix opublikował pierwszą zapowiedź 2. sezonu koreańskiego serialu. Na oficjalnej stronie produkcji można zaś znaleźć kilka informacji dotyczących nowych odcinków: 

- Gi-hun wróci, The Front Man też. 2. sezon nadciąga. Mężczyzna w garniturze z ddakji też powróci. Zostaniecie także przedstawieni chłopakowi Young-hee, Cheol-su. Dołącz do nas po kolejną nową rozgrywkę - napisał reżyser Hwang Dong-hyuk.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie zaplanowano premierę 2. sezonu koreańskiej produkcji.

"Squid Game" wciąż niepokonanym liderem Netfliksa 

Serial "Squid Game" to wciąż jeden z serialowych liderów Netfliksa. Według oficjalnych danych w 28 dni od premiery cały sezon zanotował wynik oglądalności na poziomie 1,65 miliarda godzin zostawiając daleko w tyle takie hity, jak "Wiedźmin", "Lupin" czy "Bridgertonowie". 

Rekord ustanowiony przez "Suid Game" ma szansę pobić 4. sezon "Stranger Things". Serial o Jedenastce i jej przyjaciołach z Hawkins był od 30 maja do 5 czerwca oglądany na świecie przez aż 335 milionów godzin. Ale od premiery 27 maja ten wynik wynosi łącznie ponad 622 miliony godzin.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM