"Sługa narodu": To nie Adamczyk zagra postać, w którą wcielił się Zełenski. Znamy odtwórcę głównej roli

Telewizja Polsat ujawniła, kto zagra główną postać w polskiej wersji ukraińskiego serialu "Sługa narodu". W rolę, która przyniosła ogromną popularność Wołodymyrowi Zełenskiemu, wbrew wcześniejszym plotkom nie wcieli się Piotr Adamczyk.

Polska wersja "Sługi narodu" - kto zostanie prezydentem z przypadku?

W połowie maja Telewizja Polsat potwierdziła medialne doniesienia o zakupie praw do ukraińskiego serialu "Sługa narodu". Ta informacja natychmiast wywołała falę spekulacji dotyczących tego, kto wcieli się w postać głównego bohatera, którego w oryginale zagrał Wołodymyr Zełenski. Aktorem, którego nazwisko wymieniano w tym kontekście najczęściej był Piotr Adamczyk. On sam jednak szybko zaprzeczył tym plotkom. 

Teraz portal wirtualnemedia.pl ujawnił, że w głównej roli polskiej wersji "Sługi narodu" zobaczymy Marcina Hycnara. Wiadomość potwierdził sam Polsat. 

Pod uwagę brani byli ponoć również tacy aktorzy, jak Maciej Stuhr, Borys Szyc oraz Piotr Adamczyk.

Polsat skompletował już pełną obsadę produkcji, na razie jednak nie zdradza kolejnych nazwisk. Zdjęcia do serialu mają ruszyć niebawem, bowiem stacja chciałaby pokazać "Sługę narodu" w jesiennej ramówce. 

Reżyser Marcin Hycnar podczas próby spektaklu 'Kolorowa, czyli Biało-Czerwona' w Teatrze PowszechnymReżyser Marcin Hycnar podczas próby spektaklu 'Kolorowa, czyli Biało-Czerwona' w Teatrze Powszechnym Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

"Sługa narodu" - serial który zrobił z Zełenskiego prezydenta 

"Sługa narodu" to ukraiński serial z 2015 roku. Produkcja zyskała ogromną popularność i doczekała się trzech sezonów i filmu fabularnego. To dzięki niej Wołodymir Zełenski stał się prawdziwą gwiazdą. Niespodziewanie także, historia przedstawiona w serialu ziściła się w rzeczywistości. Postać grana przez Zełenskiego to nauczyciel, który zyskuje coraz większą sympatię, bowiem głośno krytykuje poczynania władzy. W krótkim czasie staje się ulubieńcem obywateli i zostaje prezydentem. Podobnie stało się z samym Zełenskim, który w 2019 roku został prezydentem Ukrainy. 

 

Marcin Hycnar "następcą" Zełenskiego. Z jakich ról możemy go kojarzyć?

Marcin Hycnar, który w wewnętrznym castingu zorganizowanym przez spółkę Polot Media został wybrany na odtwórcę głównej roli w polskiej wersji "Sługi narodu" to aktor znany szerszej publiczności głównie z ról serialowych. Wystąpił w takich produkcjach, jak "Daleko od noszy", "Na dobre i na złe", "Prawo Agaty", "Boża podszewka II" i "Barwy szczęścia". Aktor ma na swoim koncie wiele projektów dubbingowych oraz docenionych ról teatralnych. 

Od czerwca 2017 do 30 czerwca 2020 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Od 1 grudnia 2020 jest dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Marcin Hycnar urodził się w Tarnowie 18 stycznia 1983 roku. Ma obecnie 39 lat.

Czy rola w "Słudze narodu" przyniesie mu taką popularność, jak Wołodymirowi Zełenskiemu? O tym przekonamy się po premierze polskiej wersji serialu. 

TOK FM PREMIUM