"Wotum nieufności". Mróz zachwycony serialem: Najlepsza z ekranizacji

Remigiusz Mróz pochwalił się fanom, że właśnie padł ostatni klaps na planie serialu "Wotum nieufności", będącym kolejną ekranizacją jego powieści. Pisarz nie kryje zachwytu nad produkcją i stwierdza, że być może jest to najlepsze przeniesienie na mały ekran jego książki.

"Wotum nieufności" i Remigiusz Mróz. Pisarz chwali się kolejną ekranizacją

O tym, że stacja Polsat kupiła prawa do ekranizacji powieści Remigiusza Mroza "Wotum nieufności", pisaliśmy kilka tygodni temu. Teraz sam pisarz poinformował, że zdjęcia do produkcji właśnie dobiegły końca. Wiadomość tę przekazał w swoich mediach społecznościowych: "Miło mi donieść, że padł ostatni klaps na planie 'Wotum nieufności'!".

Mróz dodał, że jest wyjątkowo zadowolony z tej ekranizacji:  - A jeszcze milej mi dodać, że szykuje się moim zdaniem najlepsza z ekranizacji – może nawet nie tylko tych dotychczasowych, ale i przyszłych, bo tę poprzeczkę będzie przeskoczyć naprawdę trudno. Bohaterowie książkowi, ich relacje i dynamika są genialnie oddane przez plejadę wybitnych aktorów. Lokalizacje powieściowe rzeczywiście pojawiają się na ekranie i same w sobie stają się bohaterami. A fabuła – choć niepozbawiona niespodzianek – będzie odwzorowaniem tej książkowej. Na obraz zostały przekute też wszystkie te smaczki, które sprawiły, że ta opowieść miała swój niepowtarzalny sznyt.

Na koniec Mróz podziękował za współpracę Polsatowi: "Wielkie brawa dla Polsatu za to, że pod jego egidą mogliśmy tak szeroko rozwinąć skrzydła! Będzie się działo. Stay tuned. ;)".

"Wotum nieufności" - serial o polityce, intrygach i spisku na najwyższych szczeblach władzy

Fabuła powieści oraz opartego na niej serialu skupia się wokół polityki. Po rezygnacji prezydenta Polski, do walki o najwyższy urząd w kraju stają marszałek Sejmu Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska) oraz poseł prawicy Patryk Hauer (Antoni Pawlicki). Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer są po przeciwnych stronach sceny politycznej, ale połączy ten sam cel - odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

W obsadzie serialu oprócz Katarzyny Dąbrowskiej i Antoniego Pawlickiego zobaczymy Leszka Lichotę, Annę Mrozowską, Dorotę Kolak, Józefa Pawłowskiego, Olgierda Łukaszewicza, Daniela Olbrychskiego i Piotra Głowackiego.

Powieści Remigiusza Mroza na małym ekranie. 

"Wotum nieufności" to już kolejna ekranizacja twórczości Remigiusza Mroza. Dotychczas fani twórczości tego pisarza mogli oglądać pięć sezonów "Chyłki" które najpierw emitowane były na Playerze, a następnie na antenie TVN. W tytułową postać mecenas Chyłki wcielała się Magdalena Cielecka. 

W styczniu w Playerze pojawił się także nakręcony na podstawie prozy Mroza "Behawiorysta" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. 

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, Remigiusz Mróz sprzedał także prawa do ekranizacji horroru "Czarna Madonna", na którego podstawie ma zostać nakręcony serial fabularny. Natomiast w marcu poinformował o sprzedaży praw do ekranizacji serialowych powieści science fiction "Chór zapomnianych głosów" i "Echo z otchłani". Realizacją mają się zająć firma Platige Image i dom produkcyjny Dobro.

TOK FM PREMIUM