"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy". Amazon Prime pokazał zwiastun wyczekiwanego serialu

Fani "Władcy Pierścieni" z niecierpliwością wyczekują premiery nowego serialu opowiadającego o świecie stworzonym przez J. R. R. Tolkiena. Produkcja już niebawem trafi na Amazon Prime Video, a tymczasem platforma prezentuje najnowszy jej zwiastun.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" - mamy najnowszy zwiastun

Amazon zaprezentował pierwszy zwiastun wyczekiwanego serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" podczas tegorocznego Super Bowl. Wówczas było to minutowe wideo, teraz zaś otrzymaliśmy trwającą dwie i pół minuty zapowiedź, która przenosi nas do świata, tak uwielbianego przez fanów powieści Tolkiena. Oglądając wideo, odnosi się wrażenie, że twórcy nie zmarnowali żadnego z pół miliarda dolarów, jakie wydano na tę produkcję. Ujęcia są zjawiskowe, nie brakuje wspaniałych charakteryzacji i  widowiskowych scen walki. Kosztujący 23 miliony dolarów za każdy z odcinków, "Władca Pierścieni" staje się najdroższym serialem w historii. Dla porównania ostatni sezon "Gry o Tron" kosztował twórców "zaledwie" 90 mln dolarów. 

 

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" - o czym będzie serial Amazona?

Historie znane z trylogii "Władca Pierścieni" oraz powieści "Hobbit" wydarzyły się w czasach III Ery Śródziemia, którą zapoczątkowało pokonanie Saurona. Tymczasem akcja serialu Amazona osadzona została w II Erze. Jak czytamy w opisie produkcji, "Ten epicki dramat rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z 'Hobbita' i 'Władcy Pierścieni' J.R.R. Tolkiena".

Co ciekawe, twórcy serialu, tworząc tę historię dysponowali jedynie prawami do trylogii "Władca Pierścieni" i "Hobbita". Scenariusz oparli więc na dodatkach, jakie pojawiają się na końcu tomu "Powrót króla". Tolkien opisuje w nich w skrócie historię Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery Śródziemia. I to właśnie te opisy, a nie "Silmarillion", do którego praw twórcy serialu nie mają", stały się kanwą scenariusza. 

W serialu pojawią się wiec zarówno znane z "Władcy Pierścieni" postaci takie, jak Elrond, Galadriela czy Sauron, jak i zupełnie nowi bohaterowie wymyśleni nie tylko przez Tolkiena, ale i scenarzystów produkcji. Przeniesiemy się do królestwa Numenor, poznamy historię Saurona oraz dowiemy się, jak powstało 20 Pierścieni Władzy.

Serial "Władca Pierścieni" - kiedy będzie dostępny w Polsce?

Serial "Władca Pierścieni" będzie miał swoją premierę już tej jesieni, a dokładnie 2 września. Wówczas wszyscy subskrybenci Amazon Prime Video będą mogli ponownie zanurzyć się w historiach Śródziemia. 

TOK FM PREMIUM