"Wiedźmin". Polska aktorka w nowym sezonie serialu. Wiemy, w kogo się wcieli

Fani "Wiedźmina" z pewnością niecierpliwie czekają na premierę 3. sezonu serialu o łowcy potworów. Na nowe odcinki przyjdzie jeszcze trochę poczekać, tymczasem zaś twórcy ujawniają kolejne nazwiska aktorów, którzy dołączyli do obsady nowego sezonu. Wśród nich znalazła się Polka, Michalina Olszańska. Wiemy nawet, w jaką postać wcieli się w nowej serii.

Polska aktorka w 3. sezonie "Wiedźmina". Kogo zagra?

O tym, że Michalina Olszańska dołączyła do obsady "Wiedźmina" informuje serwis Redanian Intelligence. Nie wiadomo na razie dokładnie, w jaką postać wcieli się polska aktorka. Serwis informuje jednak, że prawdopodobnie zagra jedną z czarodziejek, bowiem była widziana na planie produkcji - w Walii - w towarzystwie takich aktorów, jak  Mahesh Jadu i Safiyya Ingar, którzy również wcielają się w czarodziei. Olszańska miała także świętować z ekipą serialu swoje 30. urodziny.

Fani narzekają na brak polskich aktorów w obsadzie "Wiedźmina"

"Wiedźmin" to postać, która wyszła spod pióra polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Również popularna na całym świecie gra o tym samym tytule została stworzona przez polską firmę CD Project RED. Jednak w produkowanym przez Netflix serialu niewiele jest polskich nazwisk. Dotychczas jedynymi Polakami w obsadzie byli Maciej Musiał, który zagrał Sir Lazlo, Marcin Czarnik, aktor związany z TR Warszawa, który zagrał rolę tajemniczego maga i pojawił się w dwóch odcinkach oraz aktor i kaskader Tomasz Krzemieniecki, który wcielił się w pierwszym odcinku w postać Vyra, jednego z członków bandy Renfri.

Po pierwszych dwóch sezonach fani produkcji wytknęli ponoć twórcom tak małą liczbę polskich aktorów w obsadzie. Showrunnerka Lauren Hissrich tłumaczyła to wówczas problemami spowodowanymi pandemią i obiecała, że naprawi tę sytuację w 3. sezonie. Czyżby zatem dołączenie Michaliny Olszańskiej do ekipy "Wiedźmina" było ukłonem w stronę polskich fanów serialu?

Michalina Olszańska w "Wiedźminie". Skąd jeszcze możecie ją kojarzyć?

Michalina Olszańska to  trzydziestoletnia polska aktorka, która ma już na swoim koncie jeden Netfliksowy hit. Wystąpiła wraz z Maciejem Musiałem w pierwszym polskim serialu platformy, czyli "1983". Aktorkę polscy widzowie mogą kojarzyć także z takich produkcji, jak "Córki dancingu", "Miasto 44", "Mr Jones", "Marek Edelman... i była miłość w getcie" czy "Ja, Olga Hepnarová

Olszańska pojawiała się także na małym ekranie. Kojarzyć ją powinni fani takich seriali, jak "Barwy szczęścia", "Komisarz Alex", czy "Na Wspólnej".

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM