"Gra o Tron: Ród Smoka" będzie hitem? Pierwsze recenzje nie pozostawiają wątpliwości

Widzowie na całym świecie z niecierpliwością wyczekują premiery serialu "Ród Smoka", będącego prequelem "Gry o Tron". Są jednak szczęśliwcy, którzy już obejrzeli pierwszy odcinek tej produkcji. Ich wrażenia są jednogłośne - to będzie prawdziwy hit.

"Gra o Tron: Ród Smoka" - pierwsze recenzje nie pozostawiają żadnych wątpliwości

Na platformie HBO Max pierwszy odcinek "Rodu Smoka" będzie dostępny dopiero 22 sierpnia. Jednak grupa krytyków i dziennikarzy z całego świata została zaproszona na przedpremierowy pokaz, który odbył się pod koniec lipca. Część osób, które widziały pierwszy epizod swoimi wrażeniami podzieliła się w mediach społecznościowych. 

- Nie podobał mi się ostatni sezon "Gry o Tron". W ogóle.  Ale przyznaję, że premierowy odcinek "Rodu Smoka" jest naprawdę świetnie zrobiony i z pewnością będę oglądał dalej.  - napisał Steve Weintraub z Collider

- Pilot serialu HBO "Ród Smoka" bardzo efektownie wyjaśnia swoje powiązanie z "Grą o Tron", przedstawia główne postaci i zarysowuje konflikt, który będzie kluczowy dla tego sezonu. Jak na razie , godny następca - napisał dziennikarz Brandon Katz

- Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo tęsknię za "Grą o Tron" dopóki nie usłyszałam głównego motywu muzycznego z serialu podczas dzisiejszej przedpremiery "Rodu Smoka". Pierwszy odcinek jest fantastyczny! Nie mogę doczekać się tego, co będzie dalej. Trzymam kciuki, by nie było powtórki z ostatniego sezonu "Gry o Tron" - napisała Cat Combs

Na koniec warto także przytoczyć opinię na temat "Rodu Smoka" samego twórcy książek, na podstawie których nakręcono "Grę o Tron". George R. R. Martin, po obejrzeniu nowego serialu napisał w swoich mediach społecznościowych:

- Tym z was, którzy lubią złożoność, konflikt, szare charaktery (ja bardzo) spodoba się ta seria. Tak mi się wydaje. Na pewno będzie mnóstwo smoków i bitew, ale osią historii są konflikty ludzkie, miłość i nienawiść, dramat charakterów bardziej, niż akcja czy przygoda. 

"Gra o Tron: Ród Smoka" - nowy serial opowiada o przodkach Daenerys Targaryan

Serial "Ród Smoka", będący prequelem "Gry o tron", opowiada o zdarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed historią przedstawioną w  "Grze o tron".

Akcja serialu rozgrywać się będzie w Westeros rządzonym przez dynastię Targaryenów. Na jej czele stoi król Viserys I, który jest u szczytu swej potęgi. W panowaniu i podbijaniu kolejnych krain królewskiej rodzinie pomaga 15 smoków. W serialu zobaczymy konflikt w rodzinie Targaryenów oraz wojnę domową o Żelazny Tron, zwaną "Tańcem ze smokami"

Obsada i twórcy "Rodu Smoka". Czy Martin pracował nad produkcją?

George R.R. Martin jest jednym z producentów prequela "Gry o Tron", więc jak można przypuszczać, miał wpływ na finalny efekt..  Muzykę ponownie skomponował Ramin Djawadi, który jest autorem znakomitej ścieżki dźwiękowej "Gry o tron"

W głównej obsadzie "Rodu smoka" znajdują się Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Rhys Ifans ("Stacja Berlin") jako namiestnik króla Otto Hightower, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, jego córki, oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa.

Pod koniec lipca HBO MAX udostępniło finałowy zwiastun serialu "Ród Smoka", który zachwycił fanów "Gry o Tron": 

 

Premiera serialu "Ród Smoka" odbędzie się 22 sierpnia w HBO.

TOK FM PREMIUM