HBO "Ród Smoka" - premiera już w sierpniu. Niewiarygodne - ten aktor nie chciał grać w "Grze o tron"

Paddy Considine w serialu "Ród Smoka" wciela się w jedną z głównych postaci. Co ciekawe, aktor miał przed laty okazję, by wystąpić w kultowej "Grze o tron", jednak wówczas odrzucił propozycję nie przeczytawszy nawet scenariusza. Co było powodem jego decyzji? Okazuje się, że . smoki.

Nie chciał zagrać w "Grze o tron". Nie przeczytał nawet scenariusza

W wywiadzie dla magazynu "The Times" Paddy Considine zdradził, że lata temu miał okazję zagrać w serialu "Gra o tron". Jednak kiedy otrzymał taką propozycję, nie przeczytał nawet scenariusza. Dlaczego? Bowiem jego menadżer powiedział mu, że jest to "serial o smokach". To wystarczyło, by Considine uznał produkcję za mało poważną i nie zapoznał się z fabułą. Aktor nie ujawnił, o jaką postać wówczas chodziło. 

Najwyraźniej jednak zrozumiał swój błąd, bowiem kiedy twórcy "Rodu Smoka" zaproponowali mu rolę Viserysa I Targaryena nie wahał się ani chwili. I tym razem zupełnie nie przeszkadzał mu fakt, że w prequelu "Gry o tron" smoków jest jeszcze więcej i odgrywają one znacznie ważniejszą rolę niż w pierwotnej produkcji. 

Paddy Considine - z tych ról możesz go kojarzyć

Paddy Considine to brytyjski aktor, scenarzysta i reżyser. Na swoim koncie ma wiele ról zarówno filmowych, jak i serialowych. Na dużym ekranie pojawił się w takich tytułach, jak "Ultimatum Bourne’a", "Buty nieboszczyka", "Tyranozaur", "Makbet" czy "Lato miłości". Serial z jego udziałem, to "Peaky Blinders", "Outsider", "Informator" czy "Dzień trzeci"

"Ród Smoka" na HBO - kiedy premiera? Na ten serial czekają wszyscy fani "Gry o tron"

W serialu "Ród Smoka" poznamy historię wielkiego rodu Targaryenów, którzy dzięki smokom zawładnęli całym królestwem i nikt nie mógł zagrozić ich panowaniu. Niestety okazało się, że niebezpieczeństwo zjawiło się wewnątrz rodziny. Między Targaryenami doszło bowiem do rozłamu i w konsekwencji do wojny domowej. Wydarzenia przedstawione w serialu dzieją się w Westeros ok 200 lat przed historią ukazaną w "Grze o tron". "Ród Smoka" również jest ekranizacją powieści Georga R.R. Martina, tym razem jest to "Ogień i krew"

"Ród Smoka" - premiera serialu zaplanowana jest na 22 sierpnia w HBO Max.

George R.R. Martin jest jednym z producentów serialu. Muzykę ponownie skomponował Ramin Djawadi, który jest autorem znakomitej ścieżki dźwiękowej "Gry o tron"

W głównej obsadzie "Rodu smoka", poza Paddym Considine znajdują się Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Rhys Ifans ("Stacja Berlin") jako namiestnik króla Otto Hightower, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, jego córki, oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa.

 

DOSTĘP PREMIUM