Oto nowa rodzina Addamsów od Netflix. Zobacz zwiastun serialu "Wednesday"

Już wkrótce na platformie Netflix zadebiutuje nowy serial "Wednesday". Będzie to opowieść o słynnej rodzinie Addamsów opowiedziana z perspektywy ich córki. Za kamerą tej mrocznej produkcji stanął sam Tim Burton.

Poznajcie nową Wednesday Addams od Netfliksa

Netflix właśnie zaprezentował zwiastun serialu "Wednesday". Produkcja opowiada o tytułowej bohaterce, córce Mortici i Gomeza Addamsów, która ze względu na swoje mroczne usposobienie nie może odnaleźć się w żadnej szkole. W końcu więc rodzice postanawiają zapisać ją do akademi Nevermore. Niespodziewanie w miasteczku, w którym mieści się szkoła dochodzi do serii morderstw. Czy Wednesday uda się znaleźć winnego zbrodni? Czy w nowej szkole nawiążę jakieś przyjaźnie. I w końcu jak poradzi sobie z rodzinną tajemnicą, która powraca po latach? Odpowiedź na te pytania już wkrótce na Netfliksie. 

 

Nowa rodzina Addamsów. Kto stoi za serialem "Wednesday"? 

W tytułową bohaterkę w serialu Netfliksa wciela się Jenna Ortega. Choć aktorka niebawem skończy 20 lat, jej niezwykle dziewczęca uroda pozwala na to, by wcieliła się w postać nastoletniej Wednesday. 

W roli Mortici Addams zobaczymy Catherine Zete-Johnes, a w roli Gomeza Addamsa Luisa Guzmana. Jednym z producentów i reżyserem części odcinków jest sam Tim Burton, który wyreżyserował takie hity, jak "Edward Nożycoręki", "Jeździec bez głowy", "Sok z żuka", "Batman", czy "Planeta Małp".

W obsadzie serialu "Wednesday" znaleźli się także Thora Birch, Riki Lindhome, Jamie McShane, Hunter Doohan, Georgie Farmer, Moosa Mustafa, Emma Myers, Naomi J. Ogawa, Joy Sunday, Gwendoline Christie, Percy Hynes White oraz Victor Dorobantu. W produkcji pojawi się również Christina Ricci, która grała Wednesday w dwóch filmach o Rodzinie Addamsów. 

"Rodzina Addamsów" narodziła się w komiksach 

Najbardziej mroczna rodzina w historii popkultury narodziła się w latach trzydziestych. Jej twórcą jest Charles Addams, który swoje komiksy opowiadające o mieszkającej na odludziu upiornej rodzince publikował na łamach tygodnika "The New Yorker". Bohaterowie stali się tak popularni, że w 1964 roku powstał serial telewizyjny o tym samym tytule. Od tego czasu Addamsowie na stałe zapisali się w masowej kulturze i są inspiracją dla wielu jej wytworów. Jednym z najbardziej popularnych był film z 1991 roku. Teraz historia ekscentrycznej familii doczekała się kolejnej odsłony. Tym razem będziemy mieli okazję poznać Addamsów z perspektywy ich córki Wednesday. 

Premiera serialu Netfliksa zaplanowana jest na jesień 2022 roku. 

TOK FM PREMIUM