Próbował udusić pielęgniarkę, zwyzywał lekarza. Grozi mu 5 lat więzienia
Mężczyzna, gdy tylko się ocknął na szpitalnym łóżku, od razu zaczął agresywnie i wulgarnie odnosić się do personelu. 'W trakcie wykonywanych badań zaatakował pielęgniarkę i próbował ją dusić, powodując u niej obrażenia' - powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie mł. asp. Wioleta Szymanik.
Agresora obezwładnił lekarz. 24-latek nie dawał jednak za wygraną, groził mężczyźnie śmiercią i wielokrotnie znieważył obecnych na miejscu członków personelu medycznego.
Pracownicy szpitala wezwali policję. Do czasu zakończenia udzielania pomocy medycznej, nadzór nad agresywnym pacjentem musieli sprawować mundurowi. 'Po badaniach 24-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. W chwili zatrzymania w jego organizmie było blisko 3 promili alkoholu ' - powiedziała rzeczniczka.
Gdy mieszkaniec gm. Wyszków wytrzeźwiał, został przesłuchany przez śledczych w charakterze podejrzanego. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i uszkodzenie ciała pielęgniarki oraz kierowanie gróźb karalnych wobec lekarza, a także znieważenie ich jako funkcjonariuszy publicznych.
Ważna decyzja Kościoła dla wielu wiernych. 'Dla ich dobra duchowego'
'Należy pamiętać, że lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni podczas wykonywania obowiązków służbowych są właśnie funkcjonariuszami publicznymi' - podkreśliła policjantka.
24-latkowi grozi do 5 lat więzienia. O wymiarze kary zdecyduje sąd.
Posłuchaj:
To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>