,
Obserwuj
Mazowieckie

Ważą się losy nocnej prohibicji w Warszawie. Kierwiński: Nie jestem zwolennikiem odgórnych zakazów

oprac. Katarzyna Rogowska tokfm.pl, PAP
1 min. czytania
18.09.2025 13:43

Jestem w kontakcie z prezydentem Rafałem Trzaskowskim i radnymi - zapewnił w środę sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński, pytany o trwającą w stolicy sesję rady miasta, na której mają zapaść decyzje w sprawie nocnej prohibicji.

fot. East News/Paweł Wodzyński

Szef MSWiA Marcin Kierwiński na briefingu po spotkaniu z wicepremierem, ministrem spraw wewnętrznych Czech Vitą Rakušanem, pytany był przez dziennikarzy o głosowanie w sprawie wprowadzenia prohibicji w Warszawie. Radni mieli zajmować się dwoma projektami - prezydenckim i autorstwa radnych. Komisje rekomendowały odrzucenie obu propozycji. Głosowanie nad prezydenckim projektem było postrzegane jako test poparcia dla Trzaskowskiego. Kierwiński pytany, dlaczego radni będą głosować przeciwko prezydentowi, zapewnił, że rozmawia z zainteresowanymi.

- Jestem i w kontakcie z panem prezydentem Rafałem Trzaskowskim, i w kontakcie z radnymi. Myślę, że decyzje, które dziś zapadną na radzie miasta, będą wspólnie ustalone między radnymi a panem prezydentem. (...) Nie jestem zwolennikiem odgórnych zakazów, które mają rozwiązywać rzekomo problem. Raczej jestem zwolennikiem skutecznych programów profilaktycznych i taki program radni razem z prezydentem przedstawią. Będzie miał elementy pilotażu, ale czekam na decyzję prezydenta i radnych - stwierdził.

Redakcja poleca

Posłuchaj:

Źrodło: PAP