,
Obserwuj
Świat

Sven-Göran Eriksson nie żyje. Wybitny trener miał 76 lat

PAP
1 min. czytania
26.08.2024 14:39
Sven-Göran Eriksson nie żyje. Wybitny szwedzki trener piłkarski zmarł w wieku 76 lat. Eriksson na początku roku ogłosił, że jest chory na raka trzustki.
|
|
fot. https://www.youtube.com/watch?v=htNsTfdbqz0

Sven-Göran Eriksson nie żyje. O śmierci poinformował m.in. agent szwedzkiego trenera. Telewizja BBC - powołując się na rodzinę pierwszego zagranicznego szkoleniowca reprezentacji Anglii - przekazała, że Eriksson 'zmarł rano w domu otoczony bliskimi'.

Szwedzki szkoleniowiec w styczniu poinformował, że zdiagnozowano u niego nowotwór trzustki i według 'najlepszego scenariusza' ma przed sobą jeszcze rok życia.

- Wszyscy wiedzą, że jestem nieuleczalnie chory i wszyscy myślą, że to rak. I tak jest w rzeczywistości. Muszę jednak walczyć tak długo, jak to możliwe. Najlepszy scenariusz zakłada, że będzie to około roku, najgorszy mówi, że krócej. Nie sądzę, żeby lekarze, którzy się mną opiekują, byli w stanie postawić jednoznaczną diagnozę – powiedział wówczas Eriksson na antenie szwedzkiego radia.

Sven-Göran Eriksson nie żyje

Szwedzki trener prowadził reprezentację Anglików w mundialach w 2002 i 2006 roku. W obu przypadkach Anglicy odpadli w ćwierćfinałach.

Sven-Göran Eriksson w czasie blisko 40-letniej kariery trenerskiej pracował też z drużynami narodowymi Meksyku, Wybrzeża Kości Słoniowej i Filipin oraz w takich klubach, jak m.in. Benfica Lizbona, AS Roma, Lazio Rzym, Manchester City czy zespołach chińskich.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>