Terlikowski: Aborcja jest gwałtem, dokładnie tak samo jak przemoc seksualna

- Zwyczajnym aktem głębokiej niesprawiedliwości jest także to, że sprawca gwałtu otrzyma (w najlepszym razie) kilka lat więzienia, jego ofiarę skaże się zaś na wieczne cierpienia związane z zespołem poaborcyjnym, a dziecko zostanie skazane na śmierć - pisze na fronda.pl Tomasz Terlikowski.

Tomasz Terlikowski znów ostro występuje przeciwko aborcji. Tym razem postuluje usunięcie przepisu o możliwości legalnego usunięcia ciąży, jeśli jest ona wynikiem gwałtu.

"Do gwałtu, niestety już doszło, a zabicie dziecka nie tylko jej nie pomoże, ale do gigantycznej traumy gwałtu doda jeszcze traumę zespołu poaborcyjnego. Aborcja zatem w niczym kobiecie nie pomaga, a dokłada do jednego cierpienia drugie. Doskonale pokazują to amerykańskie badania Elliot Institute, z których wynika, że z traumy gwałtu o wiele szybciej wychodzą kobiety, które zdecydowały się urodzić dziecko" - argumentuje Terlikowski.

Cała wypowiedź Tomasz Terlikowskiego >>

- Aborcja jest gwałtem na umyśle, ciele i duszy kobiety, która się na nią decyduje, dokładnie tak samo jak jest nią gwałt seksualny. W obu przypadkach mamy do czynienia z traumą, cierpieniem i bólem. Jedno nie może więc być lekarstwem na drugie - przekonuje.

Terlikowski: Prawica powinna odciąć się od wszelkich antysemickich wątków

TOK FM PREMIUM