Terlikowski: Aborcja jest gwałtem, dokładnie tak samo jak przemoc seksualna
Tomasz Terlikowski znów ostro występuje przeciwko aborcji. Tym razem postuluje usunięcie przepisu o możliwości legalnego usunięcia ciąży, jeśli jest ona wynikiem gwałtu.
"Do gwałtu, niestety już doszło, a zabicie dziecka nie tylko jej nie pomoże, ale do gigantycznej traumy gwałtu doda jeszcze traumę zespołu poaborcyjnego. Aborcja zatem w niczym kobiecie nie pomaga, a dokłada do jednego cierpienia drugie. Doskonale pokazują to amerykańskie badania Elliot Institute, z których wynika, że z traumy gwałtu o wiele szybciej wychodzą kobiety, które zdecydowały się urodzić dziecko" - argumentuje Terlikowski.
Cała wypowiedź Tomasz Terlikowskiego >>
- Aborcja jest gwałtem na umyśle, ciele i duszy kobiety, która się na nią decyduje, dokładnie tak samo jak jest nią gwałt seksualny. W obu przypadkach mamy do czynienia z traumą, cierpieniem i bólem. Jedno nie może więc być lekarstwem na drugie - przekonuje.
Terlikowski: Prawica powinna odciąć się od wszelkich antysemickich wątków
-
"Wara od mojej ręki i portfela". Dlaczego 36 proc. młodych mężczyzn ruszyło za Konfederacją?
-
Putin znów grozi bronią jądrową. Jak odpowie NATO? Gen. Bieniek wskazuje: To na pewno rzecz, która będzie rozpatrywana
-
Przywódca zbrodniczego reżimu był "przydatny" Janowi Pawłowi II. W tle "sponsoring" Kościoła
-
Katolicka "sekta" w Częstochowie. "Wieczorem wybuchały krzyki dzieci, płacz i odgłosy uderzeń"
-
Ogródek działkowy lekiem na galopujące ceny warzyw i owoców? "Są oferty i za 150 tys. albo 200 tys. złotych"
- Nowy tydzień przyniesie zdecydowaną zmianę pogody. "Będziemy musieli pogodzić się z powrotem zimy"
- Tusk: Jesteś katolikiem? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację
- Frekwencja może przesądzić o wyniku wyborów. "Do urn częściej chodzą starsi niż młodsi"
- Rosja ma rozmieścić taktyczną broń jądrową na Białorusi. Putin porozumiał się z Łukaszenką
- Watykan aktualizuje ważne procedury. Chodzi o pedofilię w Kościele katolickim