Opozycja z szansą na sejmową większość? Nowy sondaż wyborczy niekorzystny dla PiS [SONDAŻ]

Na PiS zagłosowałoby 32 proc. badanych, na KO 25 proc. - wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla poniedziałkowego "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.
Zobacz wideo

Respondenci pytani byli, czy wzięliby udział w wyborach do Sejmu gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę. 42,9 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak". 12,9 proc. raczej wzięłoby udział, 22,2 proc. raczej nie wzięłoby udziału w wyborach. 17,8 proc. badanych zdecydowanie nie wzięłoby udziału w wyborach, a 4,2 proc. zaznaczyło odpowiedź "nie wiem, trudno powiedzieć".

Według sondażu 32 proc. badanych w wyborach do Sejmu zagłosowałaby na PiS, a 25 proc. na KO. 13,3 proc. respondentów zadeklarowało oddanie głosu na Polskę 2050 Szymona Hołowni. 10,6 proc. badanych nie wie, na kogo zagłosuje. 8,1 ankietowanych twierdzi, że głos odda na Lewicę. 5,6 proc. chce oddać głos na Konfederację, a 5,3 proc. na PSL-Koalicję Polską.

Wyniki sondażu pokazują, że ewentualne powyborcze porozumienie opozycji dałoby jej sejmową większość. Nawet ze wsparciem Konfederacji partia Jarosława Kaczyńskiego nie miałaby większych szans na stworzenie - po raz trzeci z rzędu - swojego rządu.

Sondaż wykonano 1 września 2022 r. metodą CAVI na próbie 1000 osób.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM