Palikot i Wojewódzki skazani. Sąd zdecydował, że zapłacą wysokie kary

Warszawski sąd skazał trzech celebrytów za reklamowanie alkoholu w internecie. Były poseł Janusz Palikot ma zapłacić 80 tys. zł. Gwiazda TVN Jakub Wojewódzki i ich wspólnik Tomasz Czechowski skazani zostali na grzywny po 70 tys. zł. Sąd nie miał wątpliwości, że złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - pisze we wtorek "Super Express".
Zobacz wideo

Jak poinformował "SE", Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Palikotowi, Wojewódzkiemu i Czechowskiemu zarzuty. Według śledczych celebryci złamali prawo, reklamując napoje alkoholowe w internecie. Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie.

"Oskarżonego Janusza Palikota uznaje się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny" – cytuje wyrok "Super Express". Poza tym Palikot ma zapłacić ok. 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł.

Wojewódzki, Palikot Celebryci rozpijają Polaków? "Te reklamy wychowują przyszłych użytkowników alkoholu"

"Dwóch facetów ponad prawem"

Gwiazda TVN, były polityk i adwokat prowadzą razem spółkę, która zajmuje się produkcją i sprzedażą alkoholi. Wbrew prawu reklamowali na Instagramie wysokoprocentowe trunki: wódkę, whisky i okowitę.

O sprawie prokuraturę powiadomił miejski działacz Jan Śpiewak. - Nareszcie, koniec zbijania fortuny na reklamowaniu trucizny – komentował na łamach "Super Expressu" Śpiewak. - To było dwóch facetów ponad prawem, którzy jako pierwsi złamali tabu reklamowanie wódki, co jest prawnie zakazane. Cały ich model biznesowy był oparty na tym przestępstwie – dodał.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM