W wypadku pod Ostrowcem zginęło pięcioro krewnych, wracali z wesela. Policja informuje o zatrzymaniu 38-latka

Prokuratura zatrzymała 38-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim (Świętokrzyskie). W niedzielę w zderzaniu dwóch samochodów osobowych zginęło tam pięć osób.
Zobacz wideo

Jak przekazał w poniedziałek Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, 38-letni kierowca został zatrzymany w charakterze podejrzewanego o spowodowanie wypadku. - Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy dał podstawy, aby zatrzymać kierującego mercedesem. W poniedziałek kierowca zostanie przesłuchany. Przesłuchaliśmy też pierwszych świadków zdarzenia - zaznaczył prokurator.

Od kierowcy mercedesa została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. - Czekamy na wyniki tych badań - powiedział PAP Prokopowicz.

Do wypadku na drodze krajowej nr 9 doszło przed godz. 5 w niedzielę. Z ustaleń policji wynika, że 38-letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zdarzył się czołowo z fiatem, którego prowadził 72-latek. Fiatem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 roku życia.

- Wskutek wypadku 38-latek z mercedesa i 16-latek z fiata zostali zabrani do szpitala. Natomiast trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu - przekazywała PAP podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowa ostrowieckiej policji.

Ofiary wypadku były ze sobą spokrewnione, byli to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego i opatowskiego.

TOK FM PREMIUM