Jutro w Sejmie nie będzie głosowań. Posłowie PiS jadą na pogrzeb Walentynowicz

Jutro w Sejmie nie będzie głosowań. Posłowie mieli głosować nad projektami dotyczącymi przerywania ciąży, ale podjęcie tych decyzji zostało przesunięte. Stało się tak dlatego, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości jadą do Gdańska na pogrzeb Anny Walentynowicz.

- Wielu parlamentarzystów chciało wziąć udział w tym pogrzebie. Chcieliśmy przenieść te głosowania na dzisiaj, ale decyzją Konwentu Seniorów jest tak, że głosowań na tym posiedzeniu nie będzie, a będą na następnym. W związku z tym pewnie ci parlamentarzyści będą mogli wziąć udział w pogrzebie - mówi rzecznik partii Adam Hofman.

Ponowny pogrzeb legendy "Solidarności" odbędzie się jutro o godzinie 14 na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku. Kilka dni temu Naczelna Prokuratura Wojskowa ujawniła, że wcześniej w grobie Anny Walentynowicz spoczywało ciało innej ofiary katastrofy smoleńskiej. Adam Hofman nie wie, ilu parlamentarzystów pojedzie do Gdańska.

- To są indywidualne decyzje, które też zależą od tego, co parlamentarzyści mają na jutro zaplanowane, także jeśli chodzi o obowiązki sejmowe. Nie sądzę, żeby wszyscy wzięli udział w pogrzebie, ale na pewno większość - mówi rzecznik PiS.

DOSTĘP PREMIUM