Jest decyzja sądu w sprawie Magdaleny Adamowicz. Prokuratura zarzucała jej ukrywanie dochodów

Gdański Sąd Rejonowy uniewinnił w środę europosłankę Magdalenę Adamowicz w procesie dotyczącym ukrywania dochodów i błędnego rozliczania podatków. Eurodeputowana Koalicji Obywatelskiej była oskarżona o zatajenie 400 tys. zł dochodów. Wyrok jest nieprawomocny.

Akt oskarżenia przeciwko 49-letniej europosłance do Sądu Rejonowego w Gdańsku skierował Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Prokuratura zarzuciła Magdalenie Adamowicz błędne rozliczanie podatku za najem mieszkań oraz ukrywanie dochodów. Zdaniem śledczych, miała się tego dopuścić wraz z mężem Pawłem. Europosłanka w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 miała też zataić odpowiednio prawie 300 tys. zł i 100 tys. zł dochodów. Prokuratura zarzuca jej również nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań, jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Według śledczych, uszczuplenie podatku wyniosło prawie 120 tys. zł.

Prokurator wnosił, aby sąd ukarał kobietę grzywną w wysokości 300 tysięcy złotych, a obrońcy z kolei domagali się uniewinnienia. Tłumaczyli, że niewykazane pieniądze pochodziły od rodziny i były darowizną dla dzieci Adamowiczów. Wyrok jest nieprawomocny.

TOK FM PREMIUM