Prezydent Duda na Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. "Codziennie stajecie w obronie świata wartości"

Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Górze dziękował Rodzinie Radia Maryja, jego założycielom ojcom redemptorystom i dyrektorowi rozgłośni ojcu Tadeuszowi Rydzykowi "za głęboką pamięć o ojczyźnie i o tym, co jest dla ojczyzny rzeczywiście ważne, by trwała". - Za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości, które budowane systematycznie powodują, ze wspólnota, społeczeństwo, że państwo staje się silne - podkreślił.
Zobacz wideo

Na Jasnej Górze w Częstochowie w niedzielę odbywają się główne uroczystości dwudniowej 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. To jedno z największych dorocznych zgromadzeń w tym sanktuarium.

Mszę świętą poprzedziło wystąpienie Andrzeja Dudy. Prezydent podkreślił, że państwo jest silne swoimi obywatelami, a podstawową, najważniejszą komórką ich współistnienia i życia jest rodzina. Podziękował Radiu Maryja i zgromadzonej wokół niego społeczności za obronę rodziny.

- W tym także w jej podstawowym elemencie, jakim jest rodzące się życie, wszakże to jest właśnie rodzina i to jest jej kwintesencja, to jest cały sens jej istnienia. Wszyscy wiemy, że rodzina to także dwoje ludzi - kobieta i mężczyzna, którzy chcą razem być, razem tworzyć wspólnotę, ale w jakże naturalny sposób nie mają poczucia pełni, jeżeli nie mają dziecka, jeżeli nie mają tego elementu, który jest ukoronowaniem tej właśnie wspólnoty dwojga ludzi odmiennych płci, którzy chcą razem także dawać życie, rozwijając społeczeństwo, a zarazem rozwijać państwo - powiedział prezydent.

- To dlatego właśnie mądre państwo i władze stawiają na rodzinę i wspierają rodzinę ze wszystkich sił, bo jest ona gwarancją przetrwania państwowości, narodowości i społeczeństwa. Dziękuję wam - wielkiej wspólnocie Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja, że zawsze o tym mówicie, także rządzącym, niezależnie od tego, jakiej są opcji politycznej, jakie ideały są dla nich ważne - o tych wielkich prawdach przypominacie, bo nie będzie Polski bez rodziny! - dodał.

Przypomniał, że nawet kiedy Polski nie było na mapach świata, to była polskość, "bo przetrwała w rodzinach, wychowywała kolejne pokolenia w poczuciu odpowiedzialności i wiary, że Polska powstanie na powrót".

Dziękował też Rodzinie Radia Maryja, jego założycielom ojcom redemptorystom i dyrektorowi rozgłośni ojcu Tadeuszowi Rydzykowi "za głęboką pamięć o ojczyźnie i o tym, co jest dla ojczyzny rzeczywiście ważne, by trwała". - Za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości, które budowane systematycznie powodują, ze wspólnota społeczeństwo, że państwo staje się silne - podkreślił.

Wskazał, że to dzięki temu, iż "jako naród trwamy w wartościach chrześcijańskich od ponad 1050 lat, niezależnie od tego czy w danym momencie mamy państwowość czy nie, rozumiemy ile te wartości znaczą i jaka niezwykła jest ich siła".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM