Polska kupi broń z Korei Południowej. Błaszczak: Pierwsze egzemplarze w tym roku

Kupujemy południowokoreańską broń. Będzie to 48 samolotów myśliwskich FA-50 oraz co najmniej 180 czołgów K2 - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz wideo

Fragment rozmowy z Mariuszem Błaszczakiem opublikowano w piątek na portalu wpolityce.pl. Wicepremier i szef MON-u w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" poinformował, że Polska kupi południowokoreańską broń. Będzie to 48 samolotów myśliwskich FA-50 oraz "czarne pantery", czyli czołgi K2.

- Już w tym roku trafią do nas pierwsze egzemplarze, w sumie w pierwszej partii ma to być 180 czołgów; docelowo te czołgi będą produkowane w Polsce - zapowiedział.

Szef MON podkreślił, że nowy sprzęt będzie testowany w wojsku, a nie w zakładach przemysłowych i żołnierze będą mogli wskazać, co należy zmienić.

- Byłem z wizytą w Seulu, prezydent Andrzej Duda prowadził na marginesie szczytu NATO rozmowę ze swoim odpowiednikiem z Korei Południowej. Ta współpraca przebiega bardzo dobrze - ocenia Mariusz Błaszczak.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM