Takiego sondażu nie było od dawna. Koalicja Obywatelska wyprzedza PiS

Koalicja Obywatelska po raz pierwszy od wielu miesięcy wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość i znalazła się na czele najnowszego sondażu Kantar Public. Na KO chce zagłosować 31 proc. ankietowanych. To o 3 punkty procentowe więcej niż na PiS. Na trzecim miejscu, z 10-procentowym poparciem, znalazła się Polska 2050. Kolejne miejsca zajęły: Lewica (7 procent) i Konfederacja (5 procent).
Zobacz wideo

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę to KO mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 31 proc - wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez Kantar Public.

Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 28 proc. respondentów. Na podium uplasowała się także Polska 2050 Szymona Hołowni. Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica z poparciem na poziomie 7 procent oraz Konfederacja (5 procent). Poniżej progu wyborczego znalazłoby się: PSL osiągające poparcie wyborcze na poziomie 4 proc., a także Kukiz’15 oraz AgroUnia uzyskujące po 1 proc. głosów. Porozumienie Jarosława Gowina wskazało mniej niż 1 proc. Polaków.

Najnowszy sondaż ośrodek Kantar Public przeprowadził metodą CAPI w dniach 14-19 października 2022 roku na reprezentatywnej próba 982 pełnoletnich mieszkańców Polski. W części dotyczącej preferencji partyjnych - jak wskazała pracownia - uczestniczyło 671 osób, które zadeklarowały "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 15 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos. 

TOK FM PREMIUM