"Dobra zmiana" nie dla każdego. Ponad połowa Polaków niezadowolona z rządów PiS po 2015 r. [SONDAŻ]

Z sondażu Ipsos przeprowadzonego na zlecenie TOK FM i OKO.press wynika, że 51 procent ankietowanych uważa, że od 2015 roku czyli od początku rządów PiS-u, sytuacja w Polsce się pogorszyła.
Zobacz wideo

O tym, że w ciągu ostatnich ośmiu lat nastąpiła zmiana zdecydowanie na gorsze jest przekonana ponad jedna trzecia z nas - dokładanie 38 procent respondentów. O tym, że raczej na gorsze 13 proc.

Zadowolonych z rządów Prawa i Sprawiedliwości i prezydentury Andrzeja Dudy, oceniających że od 2015 roku nastąpiła zmiana zdecydowanie na lepsze, jest niespełna jedna czwarta badanych - 22 procent. Takich, którzy się ku tej opinii skłaniają, czyli uważają że raczej na lepsze 16 proc. 

OKO.press zwraca uwagę, że pytanie: "Czy Pana/i zdaniem w czasach rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy od 2015 roku w Polsce nastąpiła zmiana na lepsze, gorsze czy nic się nie zmieniło?" zadano ankietowanym już po raz trzynasty od 2016 roku. - To jeden z dwóch najgorszych dla rządów PiS pomiarów w historii badań Ipsos dla naszego portalu - zauważa OKO.press.

Sondaż Ipsos dla TOK FM i OKO.press został zrealizowany metodą CATI między 19 a 21 grudnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca dorosłych Polek i Polaków

TOK FM PREMIUM