Inflacja przekroczyła 17 proc. Najnowsze dane podał GUS

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu - według szybkiego szacunku GUS - w porównaniu z analogicznym miesiącem 2021 roku wzrosły o 17,2 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 1,6 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że w sierpniu - jak informował Główny Urząd Statystyczny inflacja wyniosła rok do roku 16,1 proc., a miesiąc do miesiąca 0,8 proc.

Inflacja we wrześniu. Resortowe prognozy

Rekordowo wysoka inflacja utrzymuje się w Polsce od miesięcy. Przypomnijmy, że ostatnio ceny w Polsce rosły tak szybko ponad 25 lat temu. Kiedy inflacja zacznie w końcu spadać?

Ministerstwo Finansów prognozowało, że inflacja we wrześniu wzrośnie do ok. 16,4 proc. - poinformowała w sobotę szefowa resortu Magdalena Rzeczkowska. Jej zdaniem inflacja osiągnie swój szczyt w tym roku, a pod koniec 2023 r. powinna zacząć spadać. - Mam nadzieję, że inflacja ma szczyt w tym roku. Prognozujemy, że wrzesień to może być wzrost do około 16,4 proc. inflacji - powiedziała Rzeczkowska w sobotę na antenie Radia RMF FM.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM