14 letnia Sara James w finale AGT i już dostała ofertę pracy od Jacka Kurskiego. Zostanie gwiazdą TVP?

Sara James swoim niesamowitym głosem i dojrzałością sceniczną najpierw zachwyciła Europę, a obecnie podbija publiczność amerykańskiego Mam Talent . Potencjał tkwiący w tej utalentowanej nastolatce dostrzegł Jacek Kurski. Prezes TVP zdradził, że ma dla Sary pracę na antenie i zadeklarował, że studia telewizji publicznej zawsze będą dla niej otwarte.

Jacek Kurski chce zrobić z Sary James gwiazdę TVP

Podczas środowej konferencji ramówkowej Telewizji Polskiej Jacek Kurski w rozmowie z dziennikarzami nie szczędził komplementów Sarze James i zdradził, że ma dla niej pracę w swojej stacji:

Sara James będzie jurorką "Szansy na sukces", będzie współdecydować wraz z widzami o tym, kto z kandydatów stanie się polskim kandydatem na Eurowizji Junior. Zamieniła się rolami z artystki ocenianej jest już oceniającą, ale ma do tego pełne prawo i kompetencje - przytoczył wypowiedź prezesa TVP Onet.

Kurski nazwał młodą piosenkarkę absolutną "perłą" i "zjawiskiem" i zadeklarował, że w przyszłości Sara może liczyć na pełne wsparcie TVP:

Oczywiście telewizja ma dla niej zawsze otwarte studia i będziemy ją zapraszać wszędzie, gdzie się da, oczywiście do każdego formatu, do którego będzie pasować

Kurski stwierdził także, że to widzowie TVP pierwsi odkryli talent Sary James i wyznaczyli ścieżkę jej kariery głosując na nią w programach stacji. 

 

Sara James - Eurowizja i początki kariery w TVP

Sara James pochodzi z umuzykalnionej rodziny, bowiem jej tata John James również jest wokalistą. Sara śpiewała od dziecka, biorąc udział w różnego rodzaju konkursach piosenki. Szerszej publiczności dała się jednak poznać w 2021 roku, kiedy wygrała czwartą edycję popularnego show TVP "The Voice Kids". We wrześniu 2021 uczestniczyła w programie "Szansa na sukces", wyłaniającym reprezentanta Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dzięki poparciu telewidzów i jurorów została reprezentantką Polski. Ostatecznie na dziecięcej Eurowizji zajęła drugie miejsce po zdobyciu 218 punktów.

Sara James w amerykańskim Mam Talent. Polka robi furorę za oceanem

Aktualnie Sara James bierze udział w 17. edycji show "America’s Got Talent". W eliminacjach wykonała utwór Billi Elish "Lovely". Swoim występem tak oczarowała Simona Cowella, że ten słynący ze swej surowości juror postanowił wcisnąć tzw. "złoty przycisk". To zapewniło Polce miejsce w półfinałach. Kolejne starcie odbyło się w nocy z 23 na 24 sierpnia. Sara znów zachwyciła publiczność swoim wykonaniem piosenki Eltona Johna "Rocket Men". Tym razem decyzja o przejściu do kolejnego etapu była wyłącznie w rękach widzów. Ci byli tak zauroczeni talentem Sary, że zapewnili jej miejsce w finale. Czy Sara James zostanie kolejną zwyciężczynią "America’s Got Talent"? Tego dowiemy się w dniach 13-14 września, kiedy odbędzie się finałowa rozgrywka tej edycji.

Gdzie mieszka Sara James? Swój dom chętnie pokazuje w mediach społecznościowych 

Sara James mieszka w Ośnie Lubuskim. Rodzice wokalistki są po rozwodzie, ale wspólnie wychowują Sarę. Dziewczynka na stałe mieszka z mamą, ale utrzymuje także regularny kontakt z tatą i przyrodnim rodzeństwem. W mediach społecznościowych często pokazuje zdjęcia z domów rodziców oraz to, jak rodzinnie spędzają wolny czas. 

TOK FM PREMIUM