Netflix. Andrzej Seweryn zachwycony rolą drag queen: Czułem się wspaniale

Od dziś w Netfliksie można oglądać serial "Królowa" z Andrzejem Sewerynem i Marią Peszek w rolach głównych. Aktor, który na planie miał okazję przeistaczać się w drag queen o pseudonimie Loretta mówi w wywiadach, jak pasjonującą przygodą było dla niego przebieranie się w damskie stroje.

Andrzej Seweryn jako drag queen: Czułem się wspaniale

W serialu "Królowa" Andrzej Seweryn wciela się w postać emerytowanego krawca, który po latach wraca z Paryża do rodzinnego miasteczka na śląsku. Tu jego córka i wnuczka dowiadują się, że ich ojciec i dziadek ma pewną nietypową pasję, mianowicie lubi występować jako drag queen o pseudonimie Loretta. 

Zapytany w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów", jak czuł się w damskich strojach, makijażu i percue, Andrzej Seweryn bez wahania odparł:

- Wspaniale. To już trzeci raz, kiedy miałem na sobie w pracy kobiecy kostium. (...) Gdy pierwszy raz ujrzałem się „in drag", poczułem radość i wdzięczność. Radość, bo zobaczyłem swoją nową, nieznaną twarz. I wdzięczność dla Konrada Bikowskiego za moje suknie i biżuterię, a także dla Łukasza Rembasa za charakteryzację i perukę, za trzy godziny spędzane za każdym razem, gdy na planie miała się pojawić Loretta. Za ich pracę. To fantastyczni profesjonaliści

Kadr z serialu 'Królowa'Kadr z serialu 'Królowa' Courtesy of Netflix / Courtesy of Netflix

Aktor stwierdził, że świat drag queen, któremu przyglądał się na potrzeby swojej roli, wydał mu się bardzo pasjonujący i dodał:

- Mnie cieszy istnienie indywidualności. To, że widzę na ulicy kogoś, kto nie jest ubrany tak jak my wszyscy, albo gdy ktoś mówi czy gestykuluje w sposób szczególny. Uważam to za wartość. Wyraża się w tym jakaś osobowość, wrażliwość, a może nawet pewna niezgoda na świat. Takie indywidualności mnie wzbogacają.

„Królowa" to serial o budowaniu społeczeństwa szanującego odmienność.

W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" Andrzej Seweryn zauważył także, że serial "Królowa" opowiada o budowaniu społeczeństwa szanującego odmienność.

Maria Peszek, która na planie produkcji Netfliksa wciela się w rolę córki głównego bohatera, w rozmowie z rmf24.pl dodała, że "Królowa" jest szansą na to, by pokazać światu nasz kraj z innej perspektywy:

-To jest szansa, by w 190 krajach pokazać Polskę nie skłóconą, nie rozszarpaną, nie walczącą, nie wyrywającą sobie serca. Taką Polskę, za którą bardzo tęsknię -  powiedziała artystka.

Wszyscy twórcy dodają jednak, że "Królowa" to także serial o rodzinie. Główny bohater po 50 latach emigracji wraca bowiem do Polski na prośbę wnuczki. Dziewczyna wysyła do niego list, w którym pisze o chorobie matki i prosi, by dziadek był dla niej dawcą nerki. Powrót ojca, który zostawił córkę tuż przed jej narodzinami okazuje się bardzo trudnym doświadczeniem dla wszystkich członków tej rodziny. 

"Królowa" już dostępna na Netfliksie 

Serial "Królowa" można oglądać na platformie Netflix od 23 czerwca. Produkcja składa się z 4 odcinków. Premiera produkcji odbędzie się równocześnie w 190 krajach. Na ekranie oprócz Andrzeja Seweryna i Marii Peszek zobaczymy także Julię Chętnicką i Antoniego Porowskiego. Za reżyserię odpowiada Łukasz Kośmicki. 

 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM