Metallica odpowiada "Stranger Things 4" i nagrywa "Master of Puppets" z Eddiem. Musisz to zobaczyć

"Master of Puppets" zespołu Metallica to kolejny utwór sprzed lat, który zyskuje drugą młodość za sprawą serialu "Stranger Things 4". Członkowie legendarnej grupy postanowili podziękować fanom produkcji i wykonali jeden ze swoich największych hitów razem z serialowym Eddiem.

Metallica robi niespodziankę fanom "Stranger Things" i oddaje hołd Eddiemu

"Master of Puppets" to jeden z największych przebojów grupy Metallica, który miał swoją premierę w 1986 roku. W finałowym odcinku 4. sezonu "Stranger Things" wybrzmiewa on w jednej z ważniejszych scen. Gitarową solówkę wykonuje Eddie, który w ten sposób próbuje pomóc przyjaciołom rozprawić się z Vecną. Piosenka, za sprawą serialu, zyskała fanów wśród nowego pokolenia i zaczęła piąć się po liście Top 50 Global Spotify. Wznowiona popularność hitu nie uszła uwadze samego zespołu. Członkowie Metalliki, a dokładne  James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trujillo zrobili więc ukłon w stronę fanów "Stranger Things" i na Tik Toku opublikowali wideo, na którym wykonują swój przebój razem z serialowym bohaterem. Nagranie bije rekordy popularności i już zostało odtworzone ponad 7 mln razy.

"Master of Puppets" w "Stranger Things"

Scena, w której Eddie odgrywa na swojej gitarze partię Metalliki, jest jedną z kluczowych w finałowym odcinku. To ona rozpoczyna bowiem zmasowaną akcję bohaterów przeciwko Vecnie. Joseph Quinn, który wciela się w postać Eddiego, w wielu wywiadach mówił o tym, jak intensywnie ćwiczył grę na gitarze, by jak najlepiej wypaść w tej scenie. 

W nagraniu serialowej wersji utworu "Master of Puppets" udział wziął 17-letni syn basisty Metalliki, Tye Trujillo, który, jak zapewnia jego dumny tata, "wprowadził do utworu nowe wersje gitarowe".

Nie tylko Metallica. Stranger Things popularyzuje hity sprzed lat

Utwór "Master of Puppets" Metalliki, który odegrał istotną rolę w finałowym odcinku 4. sezonu "Stranger Things" to nie jedyny muzyczny kawałek, który za sprawą tego serialu znów zyskał ogromną popularność. Kiedy Netflix udostępnił pierwszych 7 odcinków ostatniego sezonu, fani produkcji oszaleli na punkcie piosenki Kate Bush „Running Up That Hill (A Deal with God)". Piosenka, która uratowała Max przed Vecną, po 36 latach od swojej premiery znów trafiła na szczyty list przebojów. Dzięki fanom serialu, którzy pokochali ten utwór, Kate Bush pobiła aż trzy rekordy Guinnessa:

Kate Bush jest najstarszą artystką, której utwór znalazł się na szczycie brytyjskiej listy przebojów (dotychczasowy rekord należał do Cher)

Piosenka "Running Up That Hill" to utwór, któremu trafienie na szczyt listy zajęło najwięcej czasu (36 lat i 310 dni). Wcześniejszy rekord należał do "Las Christmas" grupy Wham!. Świąteczny hit zajął pierwsze miejsce na liście 36 lat i 23 dni po premierze

Kate Bush to artystka, która miała najdłuższą przerwę pomiędzy swoimi triumfami na liście przebojów. Minęły 44 lata od kiedy inny jej utwór ("The Kick Inside") królował na pierwszym miejscu listy.

TOK FM PREMIUM