"Stranger Things 4" bije rekordy Netfliksa i depcze po piętach "Squid Game"

Czwarty sezon serialu "Stranger Things" bije rekordy popularności w serwisie Netflix i jeśli utrzyma ten trend, niebawem pobije wynik dotychczasowego lidera, czyli koreańskiego hitu "Squid Game".

"Stranger Things 4" - przygody przyjaciół z Hawkins hitem oglądalności

Czwarty sezon serialu "Stranger Things" zadebiutował w Netfliksie 27 maja. Wówczas udostępniono pierwszych 7 odcinków tej serii. Na dwa finałowe epizody fani musieli poczekać do 1 lipca. 

Jak podaje platforma Netflix, czwarty sezon przygód Jedenastki i jej przyjaciół z Hawkins w ciągu 28 dni od swojej premiery osiągnął globalnie 1,15 mld godzin oglądania.

Pierwszych siedem odcinków miało czas oglądania na poziomie ponad 930 mln godzin w ciągu 28 dni od debiutu na platformie. Finałowe odcinki 8 i 9 zaś osiągnęły 221 mln godzin oglądania w tygodniu od 27 czerwca do 3 lipca br.

Ten wynik sprawia, że "Stranger Things 4" jest aktualnie drugim najchętniej oglądanym serialem w historii Netfliksa. Palmę pierwszeństwa dzierży bowiem "Squid Game". Koreański przebój z 2021 roku przekroczył 1,65 mld godzin oglądanych w ciągu pierwszych 28 dni od premiery

Statystyki pokazują, że "Stranger Things" może niebawem pobić ten rekord. 

Netflix: Kiedy 5. sezon "Stranger Things"? Na nowe odcinki trzeba będzie trochę poczekać

Fani serialu, którzy już zdążyli zapoznać się z finałowymi odcinkami 4. sezonu, poszukują w sieci informacji, kiedy Netflix udostępni 5. serię przygód ich ulubionych bohaterów. Platforma na razie nie podaje takich informacji. Twórcy serialu, czyli bracia Duffer zapewnili fanów, że tym razem na nowe odcinki fani nie będą musieli czekać aż 3 lata. Ostatnio taka przerwa pomiędzy 3 i 4 sezonem była spowodowana pandemią. Zdradzili także, że tuż po krótkiej wakacyjnej przerwie rozpoczynają prace nad scenariuszem nowych odcinków. Zaraz potem ekipa wchodzi na plan. Najprawdopodobniej więc 5. sezon pojawi się na platformie Netflix w połowie 2023 roku. 

Netflix: "Stranger Things" - co wiemy na temat 5. sezonu?

Scenariusz 5. sezonu "Stranger Things" dopiero będzie powstawał, jednak twórcy już wiedzą, w jakim kierunku chcą poprowadzić historię bohaterów. Bracia Duffer zdradzili, że w finałowym sezonie fani dowiedzą się więcej na temat "Drugiej Strony", która dotychczas pozostawała wielką tajemnicą. Twórcy twierdzą także, że każdy z bohaterów produkcji może zostać w nowych odcinkach uśmiercony. 

Fabuła zaś będzie musiała uwzględnić fakt, iż od ostatniego klapsa na planie 4. serii minęło sporo czasu, a aktorzy wcielający się w główne role dorośli. Co oczywiste, grani przez nich bohaterowie również będą dojrzalsi, co wymusza na scenariuszu spory przeskok w czasie. Jak zostanie to rozwiązane, o tym przekonamy się kiedy 5. sezon zagości w Netfliksie. 

TOK FM PREMIUM