"Gry rodzinne" - Netflix udostępnił nowy polski serial z gwiazdorską obsadą. Będzie hit?

Ostatniego dnia wakacji na Netfliksie zadebiutował nowy polski serial "Gry rodzinne". Produkcja, w której nie brakuje gwiazd polskiego kina, wbrew pozorom nie jest komedią romantyczną. Czy zagmatwana fabuła, szybkie tempo akcji i skomplikowane relacje rodzinne bohaterów zrobią z serialu kolejny hit oglądalności?

"Gry rodzinne" - Kto jest ojcem dziecka Kasi?

Fabuła serialu rozpoczyna się w momencie ślubu dwójki głównych bohaterów - studentki medycyny Kasi oraz chirurga plastycznego Jana. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie to sielankowa uroczystość, bowiem na jaw wychodzą kolejne sekrety skrywane przez młodą parę. Do tego już na samym początku dowiadujemy się, jak skomplikowane relacje panują między obiema rodzinami. Taki natłok sekretów, intryg i zdrad nie może skończyć się dobrze.Główną zagadką serialu jest zaś to, kto jest ojcem dziecka panny młodej. 

Serial "Gry rodzinne" nie jest komedią romantyczną, a raczej komedio-dramatem. Nie brakuje w nim wątków humorystycznych a także poważnych dramatów. Częste retrospekcje i skoki w czasie sprawiają, że tempo akcji jest bardzo szybkie i niekiedy można się w nim pogubić. Mocną stroną produkcji bez wątpienia jest obsada

 

Gwiazdorska obsada w "Grach rodzinnych". Netflix postawił na sprawdzone nazwiska 

W "Gry rodzinne" nie brakuje znakomitych aktorów. Od rewelacyjnej Izabeli Kuny, wcielającej się w rolę matki panny młodej, przez Pawła Deląga i Edytę Olszówkę - zamożne małżeństwo rodziców pana młodego, po samych młodych, czyli znakomitych Elizę Rycembel i Bartosza Gelnera. Na ekranie pojawiają się także Marek Kalita, Anna Romantowska, Małgorzata Mikołajczak, Adrian Zaremba, Dominika Kluźniak, Agnieszka Suchora, Cezary Kosiński.

Scenariusz do serialu napisała Agnieszka Pilaszewska, która występy przed kamerą zamieniła na pisanie. Spod jej pióra wyszły scenariusze takich produkcji, jak "Przepis na życie", "Sama słodycz", "Ultraviolet" czy "To musi być miłość".

Za kamerą stanął Łukasz Ostalski, który reżyserował wybrane odcinki "Przyjaciółek", "O mnie się nie martw", "Wojennych dziewczyn" czy "Niania w wielkim mieście". 

Nie tylko "Gry rodzinne". Netflix inwestuje w polskie produkcje

"Gry rodzinne" to nie ostatnia polska produkcja, która zagości w Netfliksie jeszcze w tym roku. Już w połowie września na platformę trafi film "Broad Peak" opowiadający historię polskiego himalaisty Macieja Berbeki. Na jesień zaś zapowiadana jest premiera "Wielkiej Wody", czyli serialu opowiadającego o powodzi stulecia we Wrocławiu. Na liście polskich produkcji, które mają pojawić się na platformie jeszcze w tym roku znajdują się także:

  • Gang Zielonej Rękawiczki - serial
  • Sexify: Sezon 2 - serial
  • HELLHOLE - film
  • Brokat - serial
  • Dzień Matki - film
  • Pewnego razu na krajowej jedynce - serial
  • Jeszcze przed Świętami - film
  • Noc w przedszkolu - film

TOK FM PREMIUM