Co czytać w wakacje? Sześć propozycji, które nie zawiodą na urlopie

Śmieszne, straszne, instrygujące, tajemnicze, wciągające - takie są nasze książkowe propozycje na wakacje. Podpowiadamy sześć tytułów Wydawnictwa Agora, które warto zabrać ze sobą na urlop.

"Wyspa", Adrian McKinty

Nowy thriller autora bestsellerowego "Łańcucha". Historia rodziny, która stoczy morderczą walkę o życie na wyjętej spod prawa wyspie.

Heather poślubia Toma, wdowca z dwójką dzieci. Budowaniu rodzinnych więzi mają służyć wspólne wakacje i wyjazd na Dutch Island - prywatną, tropikalną wyspę, niedostępną dla zwykłych turystów. Miejsce to okazuje się piekłem na ziemi, zarządzanym przez bezlitosny klan O’Neillów. Jedyna panująca tam zasada to oko za oko, ząb za ząb. Na domiar złego nie można ufać nawet najbliższym. Decyduje instynkt przetrwania.

Książkę możesz zamówić TUTAJ >>

"Alert", Piotr Głuchowski

Czy doświadczeni dziennikarze wzięli się za sprawę, która ich przerasta? Czy prawnicy zatrudnieni przez bywalców klubu nocnego zatopią lokalny serwis, którego dziennikarze przyłapali miejską elitę z nastolatkami? Czy Robert Pruski słyszy głos porwanej dziewczynki? Ma urojenia? Zwariował?

Osią nowego kryminału Piotra Głuchowskiego jest śledztwo w sprawie wykorzystywania nastolatek, które prowadzi do romskiej mafii heroinowej, produkującej makabryczną pornografię z udziałem porwanych dzieci.

Zamów książkę TUTAJ >>

"Sąsiadka", Helene Flood

Kogo łatwiej będzie okłamać, męża czy policję? Ile kłamstw ujdzie jej na sucho?

Sąsiad Rikke zostaje znaleziony martwy, a ją przesłuchuje policja. Czy siedząc obok własnego męża, powinna przyznać, że zdradzała go z sąsiadem? A jeśli nie, to jak ma wyjaśnić policji skomplikowaną relację z ofiarą? Jak długo uda się ukrywać romans przed sąsiadami, mężem i córką, gdy śledztwo się rozpędzi? I czy nikt się nie domyśli, że śmierć kochanka przyniosła jej ulgę?

Nowy thriller autorki bestsellerowej "Psychoterapeutki".

Zamów książkę TUTAJ >>

"Poproś jeszcze raz", Mary Beth Keane

"Poproś jeszcze raz" to poruszające studium miłości, jaka rozkwita między najmłodszą córką Francisa, Kate, a synem Briana, Peterem. Młodzieńczy romans przerywa nagle tragedia, do której doprowadza chora psychicznie matka Petera. Młodzi tracą ze sobą kontakt, a próby nadrobienia straconego czasu po latach postawią dziecięce traumy w nowym świetle.

Buzująca od emocji powieść Mary Beth Keane to wciągające love story, ale także bardzo uniwersalna opowieść. O tym, jak patrzymy na rzeczy, których doświadczaliśmy w dzieciństwie, przez pryzmat dorosłości. Jako dorośli nie boimy się już ludzi, którzy nam zagrażali i przestajemy wierzyć w bezgraniczną niewinność pozostałych.

To wciągająca opowieść o miłości i tragedii, którą czyta się jednym tchem.  

Zamów książkę TUTAJ >>

"Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa", Kamil Baleja

Rodzice wszystkich krajów świata - trzymajcie się!

Bycie ojcem przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Z tą różnicą, że kiedy wagonik osiąga najwyższy punkt i za sekundę wszyscy zaczną krzyczeć: "Ja nie chcę, ja nie chcę", zdajesz sobie sprawę, że masz zepsute pasy. Pod twoimi butami siedzi mały krokodyl, a ty przypominasz sobie, że zostawiłeś czajnik na gazie.

"Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa" czyli ojcostwo bez fikcji. Popularny dziennikarz radiowy Kamil Baleja opisuje blaski i cienie bycia Ojcem. Czytając, można popłakać się ze śmiechu, ale także wzruszyć!

Zamów książkę TUTAJ >>

"Katharsis", Maciej Siembieda

Kostas Tosidos, bohater greckiej partyzantki w 1949 roku wraz z rodziną trafia do tajnego szpitala dla uchodźców na polskiej wyspie Wolin. Zmienia tożsamość, lecz nieoczekiwanie dopada go grecka przeszłość. "Sacharyna", przemytnik z Gdyni lat trzydziestych, staje się królem czarnego rynku, ale zdrada, a potem wojna, zmieniają jego życie w szatański ciąg zdarzeń.

Pozornie niezależne historie tych dwóch bohaterów oraz ich wychowanków spotykają się w kopalni rudy uranu w sudeckim Kletnie, gdzie w latach 1949-52 Sowieci wydobywali surowiec do budowy własnej bomby atomowej.

Porywająca polsko-grecka saga o wojnie, miłości i cenie prawdy.

Książkę możesz zamówić TUTAJ >>

TOK FM PREMIUM