Posłanka KO zaatakowana. "Zaczął mnie szarpać. Jak tak można?"

"Nieznany mężczyzna zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać. Doznałam obrażeń, ale nie dam się zastraszyć!" - napisała w poniedziałek na portalu X posłanka KO Marta Wcisło. Do incydentu doszło na targu w Opolu Lubelskim.
Zobacz wideo

"Dziś na targu w Opolu Lubelskim zostałam napadnięta przez nieznanego człowieka, który rzucił się na mnie z rękami. Zaczął mnie szarpać, zaczął mi grozić, mówić, że takich jak my powinno się wybić. Zgłosiłam to na policję. Zobaczcie, do czego prowadzi szczucie i agresja. No jak tak można?" - mówiła posłanka KO Marta Wcisło w wideo umieszczonym na portalu X.

W nagraniu możemy zobaczyć także samego agresora wśród oburzonych świadków zdarzenia. "Nagrywam, żeby był dowód na policję. To jest naruszenie nietykalności posła" - krzyczał autor nagrania Jakub Stefaniak z PSL.

Nie tylko Wcisło. Seria ataków na przeciwników PiS

To już kolejny raz w ciągu ostatniego tygodnia, gdy politycy opozycji lub przeciwnicy PiS zostali ofiarami rękoczynów. We wtorek 19 września posłanka KO Kinga Gajewska została zatrzymana i przeniesiona siłą przez policjantów do radiowozu, ponieważ informowała głośno mieszkańców Otwocka o aferze wizowej, podczas gdy w mieście odbywał się wiec premiera Mateusza Morawieckiego.

Trzy dni później zaatakowany został szef klubu KO Borys Budka. W Galerii Katowickiej napastnik wyzywał i szarpał polityka, po czym "potrzaskał" mu telefon.

W piątek doszło do brutalnej interwencji ochroniarzy szefa rządu na wiecu w Świdniku. Jej ofiarami było dwóch aktywistów klimatycznych - mężczyźni weszli na scenę z banerem z wizerunkiem premiera i hasłem "Ocieplenie to twoja robota", po czym zostali powaleni na ziemię. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" wszystko nagrywała - gdy ochroniarze to zauważyli, wypchnęli z jej ręki telefon, który został uszkodzony.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj z oferty "taniej na zawsze". Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

TOK FM PREMIUM