,
Obserwuj
Polska

W górach wciąż jeżdżą na nartach! "Planujemy jazdę w majówkę"

PAP/tokfm.pl
2 min. czytania
05.04.2024 15:21
Narciarze mogą jeszcze szusować ze szczytu Kasprowego Wierchu do Kotła Gąsienicowego. Na drugim stoku - w Kotle Goryczkowym trasa została zamknięta z powodu zbyt małej ilości śniegu - poinformowały Polskie Koleje Linowe.
|
|
fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym leży od 5 do 115 cm naturalnego śniegu. Zamknięte zostały już: trasa narciarska z Kasprowego Wierchu do Doliny Goryczkowej, jak i nartostrada z Hali Goryczkowej do Kuźnic.

W Tatrach dalej można jeździć na nartach

 - Warunki narciarskie w Dolinie Gąsienicowej są wciąż dobre. Zapraszamy narciarzy na wiosenne szusowanie - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Marta Grzywa z PKL. -  Trasa w Dolinie Goryczkowej została już zamknięta, ale na Kasprowym Wierchu planujemy jazdę na nartach nawet podczas długiego majowego weekendu. Oczywiście wszystko zależy od aury - dodała.

Bieżące informacje o dostępności trasy narciarskiej z Kasprowego Wierchu do Doliny Gąsienicowej dostępne są na stronie www.pkl.pl oraz w mediach społecznościowych PKL.

Główna kolejka linowa z Kuźnic na Kasprowy Wierch będzie zamknięta po długim majowym weekendzie, od 6 do 24 maja. W tym czasie zaplanowano przegląd techniczny urządzeń. 

Pył znad Sahary w Tatrach

Co ciekawe, ubiegłego weekendu nad Polskę nadciągnęły masy powietrza z Afryki. W związku z tym zjawiskiem meteorologicznym w całym kraju temperatura znacznie się podniosła, także w Zakopanem. W Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną podhalańskie termometry wskazywały około 20 stopni Celsjusza.

Powietrze znad Sahary sprawiło, że w Polsce już w kwietniu mogliśmy zasmakować wakacyjnej pogody, ale nie tylko. Wraz z masami powietrza nad Wisłę nadciągnął kurz pustynny. W związku z tym nawet na samych szczytach Tatr, skąd wciąż mogą szusować narciarze, dało się zauważyć żółty nalot pokrywający śnieg. 

W sobotę w Dolinie Chochołowskiej, gdzie dziś spoczywa spora pokrywa śnieżna, meteorolodzy odnotowali aż 16 st. C, w Dolinie Gąsienicowej było to blisko 12 st., a na Kasprowym Wierchu około 8 st.