Czego nie wiemy o seksie w islamie? "Najpierw rozkosz kobiety, a dopiero później satysfakcja mężczyzny"

- W naszej kulturze kobieta jest zimna i potrzeba jej odpowiedniego mężczyzny, który ją rozbudzi - tłumaczy prof. Skowron-Nalborczyk. - W islamie seksualność kobiety jest bardzo gorąca i trudna do okiełznania.

W polskich mediach, gdy mówi się o islamie, dyskusja krąży zwykle wobec wojen na Bliskim Wschodzie, kryzysu migracyjnego bądź terroryzmu. Łatwo zapomnieć, że 1,5 miliarda wyznawców tej religii każdego dnia żyje, rozmawia, kłóci się, śmieje i… kocha.

O seksualności w krajach muzułmańskich opowiadała w audycji OFF Czarek prof. Agata Skowron-Nalborczyk, arabistka i religioznawczyni, którą obszerny wywiad ukazał się w poświęconym religii i seksualności numerze magazynu "Znak". Jak mówi - choć w islamie nie ma jednego urzędu nauczycielskiego, a więc dozwolone są różne interpretacje koranu - seks w tej religii wcale nie jest tabu.

- Jak pisze św. Jan z Damaszku, Prorok Mahomet, który sam miał żony, zdobywał sobie zwolenników właśnie przyzwoleniem na przyjemność seksualną - zauważa badaczka, odwołując się do czasów, kiedy w chrześcijaństwie dominowała wstrzemięźliwość i asceza. Do dziś celibat w kulturze muzułmańskiej niezrozumiały.

Przyjemność kobiety ważniejsza, niż satysfakcja meżczyzny

- W islamie małżeństwo ma dawać szczęście, harmonię i miłość, choć też zapobiegać rozwiązłości - tłumaczy arabistka. Podkreśla również, jak istotna w muzułmańskiej kulturze jest seksualność i przyjemność kobiety.

Istnieją hadisy, czyli wypowiedzi przypisywane przez tradycję Prorokowi, że gdy mąż zbliża się do żony, to najpierw powinny mieć miejsce pieszczoty i rozkosz kobiety, a dopiero później satysfakcja mężczyzny.

- W naszej kulturze przeważa podejście, że kobieta jest z natury zimna i potrzeba jej odpowiedniego mężczyzny, który ją rozbudzi - tłumaczy. - W islamie zaś panuje pogląd, że seksualność kobiety jest bardzo gorąca i trudna do okiełznania - mówi.

Antykoncepcja i homoseksualizm bez tabu

Wynikają  też z tego ograniczenia nakładane na młode kobiety, które z zachodniej perspektywy można interpretować jako formę zniewolenia. - Chodzi o to, by one nie zasmakowały [zasmakują], bo jak zasmakują to się wymkną i będą szaleć. W związku z tym trzeba je chronić.

Badaczka przywołuje swój pobyt na stypendium w Syrii, gdy z innymi kobietami swobodnie rozmawiały o seksie. - Jedno z pierwszych pytań, które mi zadały, dotyczyło tego, jak polskie mężatki zabezpieczają się przed ciążą. Wzbudziło to żywe zainteresowanie - wspomina.

Nawet miłość homoseksualna nie jest tradycyjnie tak demonizowana, jak może się nam wydawać. - Religia mówi, że seks jest dopuszczalny tylko w małżeństwie, a małżeństwo jest heteroseksualne. Natomiast jeden z obficie cytowanych poetów przytacza historię władcy, o którym wiadomo było, że lubi mężczyzn - opowiada.

- W związku tym obawiano się, że nie spłodzi następcy tronu. Cały dwór głowił się nad znalezieniem mu dziewcząt, które będą wyglądać jak chłopcy, aby on wypełnił swój dynastyczny obowiązek - tłumaczy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (21)
Czego nie wiemy o seksie w islamie? "Najpierw rozkosz kobiety, a dopiero później satysfakcja mężczyzny"
Zaloguj się
 • rikol

  Oceniono 7 razy 7

  Bajki dla naiwnych. Na szczęście ludzie maja dostęp do internetu, mają rodziny na Zachodzie i widzą, co się dzieje.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 13 razy 7

  Szczegolnie uwidacznia sie to w procesie ubogacania kulturowego.

 • pn-ski

  Oceniono 9 razy 7

  Raj islamski (opis znalazłem w przypisach do Koranu Jana Murzy Tarak - Buczackiego, domniemanego autora pierwszego przekładu Koranu na język polski), można w skrócie określić jako luksusowy burdel. Do dyspozycji, oprócz znakomitego jadła, wszelakich owoców i alkoholu (po którym nie kreci się w głowie), są huryski, koniecznie czarnookie. Huryski spełniają wszystkie życzenia seksualne swych panów, przy czym nie zachodzą w ciążę i wciąż są dziewicami.
  Jedyny problem jest taki, ze aby dostać się do raju, trzeba najpierw umrzeć, najlepiej w walce z niewiernymi. Stad chyba tak dużo chętnych do zamachów samobójczych.
  Co do raju kobiet, to nie spotkałem się z opisami. Widać to nieistotne, mężowie islamscy wolą się z nimi nie spotkać w raju, bo to już nie będzie raj.

 • Karl Kopferkingl

  Oceniono 16 razy 6

  Nie no, w ogóle przecież wiadomo, że islam jest super, a kobieta jest tam po prostu boginią...

  Czerskość nad czerskościami, czerstfusy!

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 5

  dlaczego ma nas to obchodzić?
  nie wątpię, że kobiety w czarnych workach przeżywają w łóżku nieziemskie rozkosze, ale poza tym ich życie jest godne pożałowania, więc proszę nam nie mydlić oczu, jaki to ten islam jest wspaniały
  NIE JEST, jest wbrew naturze, wbrew zdrowemu rozsądkowi
  może następny materiał o morderstwach "honorowych" proponuję? albo małżeństwach z małoletnimi? na pewno taka 11-latka potrafi docenić erotyczny kunszt swojego męża, jasne

 • Van der Seck

  Oceniono 11 razy 5

  A tu: czego nie wiemy o samym islamie. Pojecia z islamu:
  1. hidżra - podbicie terenow przez ich zasiedlenie (> migracja)
  2. dżizja - podatek od niewiernych (> zasilek). Dlatego muzulmanie nigdy nie beda wdzieczni za socjal - z ich punktu widzenia dostali go, bo Allah tak chcial i placa im niewierni.
  3. ketman i takija - tzw. klamstwo w islamie: wyznawca ma prawo oszukiwac niewiernych w dowolnym zakresie: moze wybierac z Koranu tylko "mile" fragmenty, zeby uzasadnic, ze islam jest religia pokoju (zapominajac o 156 ustepach nawolujacych do zabijania niewiernych - najlepiej przez ucinanie lbow). To tzw. polprawdy. Wolno mu nosic sie po europejsku, przejac zwyczaje, nawet przechrzcic sie. Wolno mu wszystko, o ile przyswieca temu wyzszy cel - przekonanie do siebie, a z czasem do islamu niewiernych i przeciagniecie ich na te strone.
  To, czego mu m.in. nie wolno, to zyc na koszt in.muzulmanina. Dlatego migranci nie udaja sie do in.krajow arabskich: wiedza, ze byloby to sprzeczne z zasadami religii (ktora jest tez normami spol. i ustrojem panstwowym), wiedza to tez kraje arabskie, ktore mialyby ich ew.przyjmowac, wiec nic nie robia w te strone, bo to wbrew islamowi.
  Jak to powiedzial kiedys libijski dyktator Kaddafi francuskiemu prezydentowi: "Zeby podbic Europe, nie potrzebujemy broni - wystarcza brzuchy naszych kobiet"... Tyle w temacie integracji i jej perspektyw.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 13 razy 5

  No dobrze.
  Ale co to zmienia w kwestii nakładania worków na głowy kobiet i wysadzania się w miejscach publicznych?
  A co z jazdą na rowerze i prowadzeniem samochodu?
  W Arabii Saudyjskiej chyba dopiero od roku kobiety mogą wsiąść na rower...

  Nasze kobiety trzeba rozpalać?
  Hehehe.
  To dopiero w małżeństwie, gdy je zaczynają notorycznie głowy boleć.
  A i tak nie wszystkie.

  Po za tym, celibat to zboczenie, które uprawiają nieliczni księża.
  Co do zakonnic to się nie wypowiem, bo rzadko widuję pingwiny a jeśli już, to albo stare albo brzydkie.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 16 razy 4

  no widzicie, polki katoliczki, w jakiej ciemnocie seksualnej żyjecie?
  nie ma to jak mąż muzułmanin!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX