Ostrów Wielkopolski. Lekarze walczą o życie nastolatki. Nieoficjalnie: Miała prawie 5 promili alkoholu we krwi

W poniedziałkowy wieczór na pomoście nad zalewem Piaski-Szczygliczka znaleziono nieprzytomną nastolatkę. Jak podała policja, od dziewczyny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Nastolatka znajduje się w stanie ciężkim na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.
Zobacz wideo

Jak poinformowała poznańska "Gazeta Wyborcza", z nieoficjalnych informacji wynika, że nastolatka miała 4,8 promila alkoholu we krwi. Informacji tych nie potwierdził rzecznik szpitala i szef SOR-u Adam Stangret, powołując się na ochronę danych wrażliwych. 

- Od dziewczyny była wyczuwalna silna woń alkoholu - przekazała mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz z zespołu prasowego KPP w Ostrowie Wielkopolskim, cytowana przez "GW". Jak pisze dziennik, policja w Ostrowie Wielkopolskim zgłoszenie dotyczące leżącej na pomoście, nieprzytomnej kobiecie na terenie zalewu Piaski-Szczygliczka (jednego z najbardziej obleganych kąpielisk w regionie) dostała w poniedziałek ok. godz. 20. 

Z informacji przekazanych dziennikarzom przez Stangreta wynika, że dziewczyna znajduje się obecnie w stanie ciężkim i przebywa na oddziale intensywnej terapii medycznej. 

Trwają ustalenia, skąd nastolatka miała alkohol. Sprzedaż alkoholu osobie nieletniej jest bowiem zabroniona i zagrożona karą grzywny.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM