Komendant gorlickiej straży miejskiej brutalnie pobity. 19-laltkowi grozi do 10 lat więzienia

Chuligan, który pobił komendanta straży miejskiej w Gorlicach (Małopolskie), a w chwili zatrzymania zaatakował policjanta, usłyszał zarzuty. 19-latek decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do pobicia doszło w czwartek. Komendant straży miejskiej przechodzący przez ul. Legionów, w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę grupie pijących i hałasujących osób. W odpowiedzi jeden z mężczyzn, 19-latek, skatował przechodnia – uderzył go, a gdy ten się przewrócił, dalej zadawał mu uderzenia po całym ciele. - W wyniku tego zdarzenia 57-latek doznał złamania kości udowej – przekazał w poniedziałek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Chuligan uciekł, ale kilkanaście metrów dalej został zatrzymany przez patrol policji. 19-latek nadal był agresywny i z nożem napadł na policjanta.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała - za co grozi mu do pięciu lat więzienia, oraz czynnej napaści z użyciem noża na funkcjonariusza publicznego – za co może spędzić do 10 lat w więzieniu.

W niedzielę sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

TOK FM PREMIUM