Koronawirus. Słowenia wprowadziła kwarantannę dla Polaków

Słowenia wprowadza ważne zmiany dotyczące turystów z Polski. Każdym przybywający z Polski, kto na terytorium Słowenii przebywać będzie ponad 12 godzin, musi poddać się 14-dniowej kwarantannie.
Zobacz wideo

Obostrzenia wobec turystów z Polski wprowadzono w piątek, gdy w naszym kraju odnotowano 903 nowe zakażenia koronawirusem. Tak wielu nowych zachorowań jeszcze w naszym kraju nie było. Dziś, w sobotę 22 sierpnia, nowych zakażeń było 900.

"W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej od 21 sierpnia 2020 r. Polska ponownie znalazła się na tzw. 'żółtej liście'. Oznacza to, iż naszych obywateli, którzy chcieliby na terytorium Słowenii pozostać dłużej niż 12 godzin (poza ściśle określonymi wyjątkami), obowiązuje 14-dniowa kwarantanna" - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Słowenia. Kwarantanna dla Polaków. Co z tranzytem i rezerwacjami?

Jak podkreśla polski MSZ, obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy osób, które przejeżdżają przez Słowenię tranzytem. Oczywiście, jeśli ich pobyt nie jest dłuższy niż 12 godzin.

Słowenia było jednym z krajów, które najwcześniej ogłosiły, że są wolne od koronawirusa. Wielu turystów mogło więc zdecydować się  z tego powodu na pobyt właśnie w tym kraju. Co z rezerwacjami, które dotyczą terminów po 21 sierpnia, gdy wprowadzono kwarantannę dla obywateli Polski? "Obywatele RP posiadający potwierdzoną rezerwację (dokonaną przed 21.08), mogą przyjechać do Słowenii pod warunkiem przedłożenia negatywnego wyniku testu na COVID-19, który nie jest starszy niż 36 godzin i został wykonany w kraju UE lub strefy Schengen" - informuje resort spraw zagranicznych.

DOSTĘP PREMIUM