Elon Musk wyzwał Władimira Putina na pojedynek. "Stawką jest Ukraina". Odpowiedź? "Elon, wyjdź z toalety"

Miliarder Elon Musk wyzwał prezydenta Rosji Władimira Putina na pojedynek. Zrobił to, publikując wpis na Twitterze. "Stawką jest Ukraina" - napisał. Czy dostał odpowiedź?

Najbogatszy człowiek świata, założyciel firmy SpaceX Elon Musk wyzwał w poniedziałek na Twitterze prezydenta Rosji Władimira Putina na pojedynek, w którym stawką ma być Ukraina.

"Niniejszym wyzywam Władimira Putina na pojedynek. Stawką jest Ukraina" - napisał na Twitterze, mieszając język angielski, rosyjski i ukraiński. "Czy przyjmujesz to wyzwanie?" - zapytał, pisząc już po rosyjsku. W jednym z komentarzy pod swoim postem napisał też, że jego propozycja jest jak najbardziej poważna.

"Czy akceptujesz tę walkę?" - dodał Musk po rosyjsku, zaczepiając bezpośrednio oficjalne, anglojęzyczne konto 69-letniego prezydenta Rosji na Twitterze. Nie doczekał się jednak odpowiedzi.

Musk wyzywa Putina, odpowiada Rogozin. "Elon, wyjdź z toalety, wtedy porozmawiamy"

Reakcja na wpis Elona Muska pojawiła się na twitterowym koncie wicepremiera Rosji Dmitrija Rogozina. Odpowiedź rosyjskiego polityka była krótka: "Elon, wyjdź z toalety, wtedy porozmawiamy". Musk nie stracił jednak dobrego humoru. W odpowiedzi wrzucił zdjęcie swoje oraz Putina, podpisując swój post: "wybierz wojownika". I dodając: "Widzę, że twardy z ciebie negocjator. OK, możesz mieć 10 proc. więcej z pay per view".

Nie tylko pojedynek. Elon Musk wspiera Ukrainę w wojnie z Rosją

Jak zauważa brytyjski dziennik "The Independent", od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę pochodzący z RPA miliarder nie pierwszy raz angażuje się przeciwko głowie rosyjskiego państwa.

Wcześniej, na prośbę ukraińskich władz, Musk udostępnił zaatakowanej przez Rosję Ukrainie telekomunikacyjne stacje Starlink. W sobotę agencja Ukrinform przekazała, że w Centrum Humanitarnym w Odessie na południu Ukrainy uruchomiono pierwszy z terminali internetowych tego typu.

Budowany przez SpaceX Starlink to telekomunikacyjne satelity przeznaczone do dostarczania internetu. Działają na niskich orbitach o wysokości około 550 km.

DOSTĘP PREMIUM