Julia Szeremeta w olimpijskim finale! Wielki sukces młodej Polki
Julia Szeremeta w starciu o wejście do finału w kat. 57 kilogramów walczyła z 32-letnią pięściarką z Filipin. Nesthy Petecio ma w dorobku m.in. srebrny medal igrzysk w Tokio i złoty mistrzostw świata 2019 roku.
Szeremeta awansowała do półfinału po jednogłośnej wygranej na punkty z Portorykanką Ashleyann Lozadą Mottą . - Czuję się świetnie, idę po złoto - mówiła po walce Polka.
Paryż 2024. Wielki sukces Julii Szeremety
Niespełna 21-letnia Julia Szeremeta dokonała rzeczy wyjątkowej. Jest nie tylko pierwszą polską pięściarką, która zdobyła olimpijski medal. To także pierwszy medal IO dla polskiego boksu od 1992 roku. Wtedy to brąz podczas IO w Barcelonie zdobył Wojciech Bartnik. Wojciech Bartnik.
Mniej znany fakt z życia Julii Szeremety. Sławomir Mentzen opublikował plakat
- Ring to mój świat i tam się świetnie bawię - mówiła Szeremeta dziennikarzom, dodając, że walkę o wejście do strefy medalowej wygrała 'tanecznym krokiem'.
Paryż 2024. Medalowa środa
Dla polskich sportowców kończąca się środa była niezwykle udana. Zaczęło się od pierwszego złotego medalu paryskich IO, który wywalczyła Aleksandra Mirosław. Polka nie miała sobie równych we wspinaczce sportowej na czas. Brązowy medal także przypadł Polsce. Zdobyła go Aleksandra Kałucka.
Kilka godzin później bój o finał zaczęli polscy siatkarze. Po zaciętym meczu udało im się pokonać reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:2, choć przegrywali już 1:2. Siatkarski finał zaplanowano na sobotę 10 sierpnia.
Posłuchaj:
To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>