PiS na czele, choć z niższym poparciem. Konfederacja i Polska 2050 wspólnie na trzecim miejscu [SONDAŻ]

Zjednoczoną Prawicę popiera 36 proc. ankietowanych, KO - 26 proc.; po 11 proc. respondentów wskazało na Polskę 2050 i Konfederację. Do Sejmu dostałaby się także Lewica, na którą chce głosować 10 proc. badanych - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zobacz wideo

W sondażu przeprowadzonym przez pracownię Social Changes - dla portalu wPolityce.pl, chęć zagłosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 36 proc. respondentów (o 3 pkt proc. mniej niż w poprzednim badaniu). Na Koalicję Obywatelską chce głosować 26 proc. badanych (bez zmian).

Na Polskę 2050 wskazało 11 proc. respondentów (spadek o 2 pkt proc.). Tyle samo ankietowanych popiera Konfederację (wzrost o 2 pkt proc.). Na Lewicę chce głosować 10 proc. badanych (wzrost o 3 pkt proc.).

Chęć oddania głosu na Polskie Stronnictwo Ludowe deklaruje 2 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.). Na Kukiz'15 zagłosowałby 1 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc.). Porozumienie może liczyć na 1 proc. głosów (poprzednio było to 0 proc.).

Deklarowana frekwencja wyniosła 51 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 15 do 18 kwietnia 2022 r. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1057 osób.

PiS na czele, ale Platforma depcze mu po piętach. Sondaż Kantar

W innym, opublikowanym w tym tygodniu sondażu przewaga PiS nad Koalicją Obywatelską jest mniejsza - wynosi zaledwie 4 punkty procentowe. 

Na Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polską i Republikanami) zagłosowałoby w kwietniu 30 proc. ankietowanych deklarujących udział w wyborach, na Koalicję Obywatelską - 26 proc., na Polskę 2050 - 9 proc., na Lewicę - 8 proc., na Konfederację - 6 proc. - wynika z sondażu Kantar Public.

TOK FM PREMIUM