Morawiecki z minimalną przewagą w sondażu prezydenckim. Liderzy opozycji depczą premierowi po piętach

W drugiej turze w walce o prezydenturę powalczą Mateusz Morawiecki z Szymonem Hołownią - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", którego wyniki opublikowano w środę.
Zobacz wideo

"SE" przypomina, że choć do końca kadencji prezydenta Andrzeja Dudy pozostały trzy lata, to największe partie polityczne już teraz zastanawiają się, kogo wystawić do rywalizacji.

Dziennik zapytał w sondażu o to, kto powinien zostać kolejnym prezydentem Polski spośród liderów partii politycznych, z wyjątkiem PiS, gdyż w poprzednim sondażu "SE" wyborcy tej partii wyrazili wolę, aby to obecny premier reprezentował Zjednoczoną Prawicę w walce o fotel prezydenta.

22 proc. uzyskał Mateusz Morawiecki. Za nim uplasował się Szymon Hołownia z wynikiem 20 proc. Na trzeciej pozycji znalazł się Donald Tusk (19 proc.). Zdecydowanie dalej znaleźli się Krzysztof Bosak i Władysław Kosiniak-Kamysz (po 7 proc. poparcia). Dalej był Robert Biedroń (6 proc.) i ostatni - Paweł Kukiz (3 proc.). 16 proc. ankietowanych stwierdziło, że prezydentem powinien być ktoś inny.

Badanie wykonał Instytut Badań Pollster 21-22 czerwca na reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych Polaków.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny. 

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

TOK FM PREMIUM