Będą zmiany w rządzie? Kaczyński: Rozważamy różne warianty. Padło też pytanie o Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki - powiedział w Radiu Wrocław prezes PiS Jarosław Kaczyński dopytywany o ewentualne zmiany w rządzie.
Zobacz wideo

Prezes PiS, który w sobotę odwiedził Dolny Śląsk w rozmowie z Radiem Wrocław został zapytany o plan na nadchodzące wybory i ewentualne zmiany w rządzie. - Oczywiście rozważamy różne warianty sytuacji. Przede wszystkim my musimy dotrzeć do społeczeństwa z tą prostą prawdą, że te siedem lat, mimo kryzysów, mimo bardzo trudnej sytuacji, były dla naszego kraju dobre i że odpowiedzią drugiej strony jest nazywanie białego czarnym - stwierdził Kaczyński.

Dodał przy tym, że "są sprawy i my się do tego przyznajemy, które się nie udały jak np. Mieszkania plus". - Ale do tego wrócimy już w jakiejś innej formule. Będziemy starali się różne blokady, które są w Polsce, niekiedy bardzo mocne i to w bardzo ważnych sprawach, przełamać. Ale na to potrzebujemy nowej legitymacji społecznej w postaci wygrania wyborów i do tego będziemy dążyli. Cała reszta zależy od tego, czy dotrzemy do odpowiedniej ilości obywateli z tą prawdą, czy ten zalew kłamstwa jednak zwycięży - mówił prezes PiS.

Kaczyński dopytywany, czy premier Mateusz Morawiecki będzie prowadził Prawo i Sprawiedliwości do zwycięstwa w wyborach powiedział, że w tej chwili na to pytanie nie odpowie, bo – jak podkreślił – "jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą".

- Tutaj zastanowimy się nad tym w jakiej konfiguracji będzie można to rozwiązać najlepiej. Natomiast pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki - powiedział prezes PiS.

DOSTĘP PREMIUM