Giorgia Meloni życzy sukcesu Marszowi Niepodległości Roberta Bąkiewicza

- Podczas Marszu Niepodległości odczytamy oficjalne pozdrowienia od nowo wybranej premier Włoch Giorgii Meloni - zapowiedział w środę organizator marszu Robert Bąkiewicz. Poinformował, że otrzymał od premier Włoch pismo, w którym życzy sukcesu manifestacji.
Zobacz wideo

Do wpisu Bąkiewicza w mediach społecznościowych dołączone było zdjęcie pisma podpisanego przez premier Włoch.

"Dziękuję za Pana wiadomość ze słowami zachęty, które z całą pewnością były dobrą wróżbą na wybory parlamentarne 25 wrzenia" - napisała Meloni. "Niestety najbliższe zobowiązania instytucjonalne, związane z rozpoczęciem działalności mojego rządu uniemożliwiają mi przyjęcie waszego zaproszenia. Życzę wam sukcesu manifestacji i korzystam z okazji, by ponowić moje uczucia przyjaźni dla narodu polskiego" - dodała.

Bąkiewicz napisał natomiast: "To prawda. Te oficjalne pozdrowienia od Giorgii Meloni dla uczestników Marszu Niepodległości wyczytamy podczas zgromadzenia". "Wierzę że zobaczymy się za rok" - napisał również Bąkiewicz.

Marsz Niepodległości kolejny raz przejdzie ulicami Warszawy

Nowy rząd Włoch tworzą ugrupowania: Meloni - Bracia Włosi, Matteo Salviniego - Liga i Silvio Berlusconiego - Forza Italia. Gabinet otrzymał w ubiegłą środę we włoskim Senacie wotum zaufania. Także to głosowanie, po wcześniejszym w Izbie Deputowanych, potwierdziło, że centroprawicowy gabinet ma mocne poparcie w obu izbach parlamentu. Rząd poparło 115 ze 199 głosujących.

11 listopada Marsz Niepodległości kolejny raz przejdzie ulicami Warszawy. Zgromadzenie od 2011 r. jest organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Bąkiewicz. W dotychczasowych edycjach marszu wzięło udział w sumie ponad milion osób.

TOK FM PREMIUM