Emocje na sejmowej komisji. Zaskakujące zachowanie posłanki Solidarnej Polski

We wtorek wieczorem sejmowe komisje finansów publicznych oraz obrony narodowej zdecydowały o odroczeniu posiedzenia w sprawie projektu ustawy o zmianie Konstytucji RP do czasu dostarczenia opinii ekspertów. Stało się to po wniosku posłanki Anny Marii Siarkowskiej z Solidarnej Polski.
Zobacz wideo

Wniosek o odroczenie posiedzenia zgłosiła we wtorek późnym wieczorem posłanka Solidarnej Polski Anna Maria Siarkowska. Argumentowała, że sprawa zmiany konstytucji jest sprawą najwyższej wagi i nie powinna być rozpatrywana późnym wieczorem przy jedynie jednej dołączonej opinii eksperckiej. Proponowała, aby kolejne posiedzenie komisji odbyło się wtedy, gdy więcej opinii ekspertów wpłynie do Sejmu.

"Wygraliśmy wniosek o odroczenie posiedzenia Komisji Finansów Publicznych i Kom. Obrony Narodowej. Nie ma zgody na nocne skandaliczne próby zmiany Konstytucji przez PiS!" - cieszyli się na Twitterze posłowie opozycji.

Projekt ustawy o zmianie konstytucji, autorstwa posłów PiS, został złożony w Sejmie 7 kwietnia. W maju odbyło się jego pierwsze czytanie. Wówczas za odrzuceniem projektu opowiedzieli się posłowie: KO, Lewicy, Konfederacji, Polski 2050 i PPS.

Projekt zakłada m.in. możliwość przejęcia przez Skarb Państwa własności, która ma służyć do wspierania rosyjskiej agresji oraz niewliczanie wydatków na obronę ojczyzny do długu publicznego.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM